Місто

​Військовий в Житомирі переобладнав приміщення, де раніше знаходився ЖЕК, на квартиру для своєї родини

4 лютого 2020, 17:11

Простора вітальня, багато світла і фото родини – так зараз виглядає квартира полковника Збройних сил України Святослава Щербини. Ще рік тому у цьому приміщенні не було комунікацій і жити в ньому було неможливо. Раніше тут знаходився ЖЕК №14, але після його розформування приміщення звільнилось і рішенням виконкому міської ради його передали родині військовослужбовця.

«Перше відчуття, коли я сюди зайшов, я просто впав, тому що я розумів, що тут дуже багато роботи і фінансових ресурсів треба вкласти, щоб це нежитлове приміщення перетворити на житло для своєї сім’ї. Що маємо, те маємо. У черзі на житло я стою вже 19 років і дослужився до полковника. Стільки років прослужити і не мати власного житла - це не тільки для мене важко говорити, але й для інших військовослужбовців, які на даний час проходять службу», - розповідає військовослужбовець Збройних сил України.


Свої перші враження від побаченого приміщення згадує і дружина Святослава Оксана.

«Коли чоловік приніс нам таку звістку, що ми отримали квартиру, але це не зовсім квартира, то я трохи здивувалась - що ж це має бути таке? Він привів, показав. Спочатку в мене були сльози від того, що я побачила. Але час йшов, ми робили, не складали рук, не здавались. От тепер маємо і дякуємо Сергію Івановичу Сухомлину. Маємо свою квартиру, маємо свою кухню, маємо свою дитячу. Все, як в повноцінної сім’ї. Порівняно з гуртожитком - це щастя», - розповідає дружина Святослава Оксана Щербина.

Чоловік каже, що переоформлення документів на житлове приміщення та ремонт зайняли багато часу, але родина бачила перед собою мету, тому зупинятись не збиралась.

«Протягом року було проведено дуже багато робіт. Все, що ви бачите зараз, тут цього всього не було: тут не було ні стін, ні світла, ні води, ні каналізації, ні газу, взагалі нічого. Це все було зроблено з нуля своїми силами», - каже Святослав Щербина.

На своєрідне новосілля до родини військового приїхав і Житомирський міський голова Сергій Сухомлин. За словами мера, під час розформування ЖЕКів частина приміщень звільнилась і їх передають тим, хто потребує житла.

«Такі приміщення ми розглядаємо і виділяємо рішенням виконавчого комітету учасникам АТО або людям з інвалідністю. Є ще декілька таких квартир, в яких люди живуть і з 95 бригади, і навіть коли я в грудні був, в 1 баті, який зараз в Станиці Луганській, там я бачився з майором, який теж живе в подібній квартирі. В них зараз народилось дитя. І вони вже мають де жити. І це класно. Але тут треба розуміти, що це завдяки хазяїну, який вклав душу і дуже багато роботи. Завдяки цьому це стало можливим. Це класно, коли є бажання, розуміння і люди намагаються своїми силами створити затишок для своєї родини», - каже Сергій Сухомлин.

Під час зустрічі родина військового передала меру невеликий сувенір на згадку.

Нагадаємо, в липні 2019 року житомирська влада виділила квартиру полковнику ЗСУ, який більше 20 років жив з родиною в гуртожитку.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: квартира військовослужбовець Щербина ЖЕК  
Матеріали по темі