Місто

​У Житомирі дезінфікують громадський транспорт, аби вберегти пасажирів від коронавірусу

5 березня 2020, 14:55

Спочатку звичне очищення зовні мийними засобами та водою, після цього обробка салону з хімікатами - таку дезінфекцію проходять усі транспорті засоби Житомирського ТТУ. Обробляють салони працівники підприємства, для них спеціально придбали захисні костюми, рукавички та маски.

Починають проводити дезінфекцію з вечора, коли повертається з маршруту перший тролейбус і так до приїзду останнього.

«Це перші заходи, які ми проводимо дорогим препаратом європейським «Санітекс», який не містить хлору та є тривалої дії. Поки не стоїть гостра ситуація, ми будемо обробляти один раз на тиждень. Якщо ситуація буде загострюватися, буде прийнято рішення обробляти кожного дня», - каже заступник начальника житомирського ТТУ Максим Манухін.


На препарати та засоби захисту із бюджету підприємства витратили близько 14 тис. грн. Цих коштів має вистачити на перший місяць дезінфекції.

«Цей препарат коштує близько 900 грн один літр, він розбавляється на 900 літрів води. Цього вистачає, щоб обробити усі наші тролейбуси за раз», - додає Максим Манухін.

Приватні перевізники самостійно закуповують засоби дезінфекції й очищають салони. Як це відбувається, показує перевізник маршрутів №1 та №110.

«Спочатку ми починаємо мити автобуси, у нас є хімічна речовина, яку ми наносимо наверх, змиваємо, випускаємо автобуси на вулицю. І ще є така речовина, ми беремо її на 4 літри води, робимо на каністру чотири таких упаковки, змішуємо. Беремо розпилювач та пшикаємо всередині. А це у нас такі таблетки. Даємо по пів таблетки на 10 літрів води кожному в автобус, миємо цим підлогу, це хлорка», - розповідає працівник мийки Юрій.

Як дезінфікують транспорт у місті, перевірятимуть нещодавно створені мобільні групи, до яких увійшли заступники міського голови та працівники медичної галузі.

«Ми розуміємо, що потрібно буде, особливо на першому етапі, перевірити, чи серйозно віднеслися приватні перевізники, ми не сумніваємося в комунальному транспорті. Згідно з рішенням виконкому створені робочі групи, які перевіряють заклади освіти і транспорт», - говорить начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради Костянтин Підпокровний.

Нагадаємо, 4 березня 2020 житомирський виконком обговорював протидію коронавірусу: мер особисто очолить штаб, масові заходи в місті обмежать. Тоді ж заступник мера Олександра Шевчук повідомив, що від 4 березня, крім щоденного вологого прибирання, у транспорті починається обробка засобами з дезінфекцією.

Як повідомляв Житомир.info, 27 лютого до Житомира приїхав заступник секретаря РНБО, який провів в ОДА закриту нараду щодо готовності області до епідемії коронавірусу. 1 березня заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко з робочою поїздкою відвідав лікарні у Житомирі, Рівному та Сарнах і перевірив готовність персоналу та інфекційних відділень до прийому пацієнтів з коронавірусом. А 3 березня стало відомо, що в Україні зареєстрований перший випадок захворювання на COVID-19, спричинений новим коронавірусом. Того ж дня бюджетна комісія Житомирської міської ради погодила виділення 2,2 млн грн з резервного фонду на закупівлю тестів, респіраторів та захисних костюмів для медиків.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: коронавірус COVID-19 дезінфекція вірус транспорт ТТУ  
Матеріали по темі