Суспільство

У селі Бердичівського району на присадибних ділянках пошуківці знайшли переорані останки солдатів

26 березня 2020, 10:05

У Бердичівському районі пошуківці знайшли останки 5 солдатів РСЧА, які знаходились на городах біля будинків. У 3 був смертний медальйон.

Про це 26 березня повідомили на сторінці Історико-патріотичного об’єднання «Пошук» у Facebook.

«79 років тому на маленькому клаптику землі в селі Семенівка Бердичівського району відбулася справжня трагедія. Радянські солдати отримали наказ відбити Бердичів у липні 1941-го року. Атака відбувалася без попередньої розвідки і коли шеренги солдат вийшли на край села - по ним відкрили вогонь німецькі кулемети та артилерія. Наслідки були жахливі... За 2019-2020 роки на людських городах декількох садиб, групою «Пошук» (м. Житомир) та нашими помічниками з Бердичева, було виявлено останки 14 воїнів, а за 24 березня до цієї цифри додалось ще 5 солдат. Загалом на сьогоднішній день знайдено 19 воїнів РСЧА, які загинули тут в липні 41-го.

24 березня продовжили роботу на людських городах. На початку дня в садку були знайдені останки солдата. Нажаль він лежав не глибоко і його розпахали сільськогосподарською технікою. На квадраті 2х2 вдалося зібрати деякі фрагменти кісток та половинку ладанки зразка 25 року.

Трохи згодом неподалік виявили ще одного солдата і майже та сама картина, що і попередній боєць. Мала глибина та побиті і переорані рештки. Диск Д-27, протигаз та й все...

Після цього вирішили перевірити більш детально місця де раніше знаходили солдат і от за кілька хвилин вже мали глибокий сигнал. Розкопавши яму змогли побачити, що в ній знаходяться останки 3-х солдат РСЧА. З солдатами були каски СШ-36 та СШ-39, фляги, протигази, саперні лопатки, ложка, ємність для зубного порошку, а саме головне 3 медальйони типу ладанка. Всього за 24 березня знайдено 5 солдат РСЧА та 3 медальйони типу ладанка зразка 1925 року. Шансів у медальйонів мало, проте в нашій справі надія вмирає останньою)», – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Житомир.info, 16-17 березня у Житомирській області пошуківці розкопали братську могилу солдатів: знайшли останки 6 людей та 4 смертні медальйони.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пошуківці солдати рештки Бердичівський район  
Матеріали по темі