Влада

Департамент Житомирської ОДА збирається заплатити 314 млн грн за утримання доріг, по минулорічній закупівлі триває слідство

26 березня 2020, 14:50

Департамент регіонального розвитку Житомирської облдержадміністрації оголосив тендер на послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення протяжністю 6941,5 км. Очікувана вартість закупівлі – 313 млн 664 тис. 511 грн. Джерело фінансування – кошти місцевого бюджету. Термін надання послуг – до 5 травня 2021 року.

Про це йдеться в закупівлі опублікованій 20 березня на ресурсі ProZorro.

Закупівля складається з двох лотів: лот 1 – протяжністю 3985,4 км з експлуатаційного утримання автомобільних доріг Ємільчинського, Коростенського, Лугинського, Малинського, Народицького, Овруцького, Олевського, Попільнянського, Пулинського, Ружинського районів, з очікуваною вартістю закупівлі 175 млн 149 тис. 814 грн; лот 2 – протяжністю 2956,1 км з експлуатаційного утримання автомобільних доріг Андрушівського, Баранівського, Бердичівського, Брусилівського, Житомирського, Коростишівського, Любарського, Новоград-Волинського, Радомишльського, Романівського, Чуднівського районів, з очікуваною вартістю закупівлі 138 млн 514 тис. 697 грн.У технічному завданні, що додається до документації, зазначений перелік послуг, які мають надаватися підрядником, в тому числі – ліквідація вибоїн, очищення доріг від снігу, посипання протиожеледними матеріалами, обрізання і проріджування крон дерев, поточний огляд дорожніх об’єктів, прибирання туалетів загального користування, прибирання автобусних зупинок від сміття.

Департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА приймає пропозиції до 22 квітня 2020 року, аукціон запланований на 28 травня.

Нагадаємо, 10 квітня 2019 року управління дорожнього будівництва та інфраструктури Житомирської ОДА оголосило відкриті торги на послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Житомирської області протяжністю 6941,5 км. За це збиралися заплатити 364 млн 525 тис. 669 грн. Свої тендерні пропозиції подали п’ять учасників, однак до аукціону допустили лише дві фірми: ТОВ «Житомирський автодор» з остаточною ціновою пропозицією у 320 млн 755 тис. 700 грн та ПП «Автомагістраль» з ціновою пропозицією у 320 млн 760 тис. 780 грн.

24 липня 2019 року управління дорожнього будівництва та інфраструктури Житомирської ОДА підписало договір з ТОВ «Житомирський автодор». 28 листопада 2019 року замовник та підрядник уклали додаткову угоду, у якій сторони домовились замінити сторону «Управління дорожнього будівництва та інфраструктури Житомирської обласної державної адміністрації» на нову сторону, яка є його правонаступником, а саме – департамент регіонального розвитку Житомирської облдержадміністрації.

ТОВ «Житомирський автодор» зареєстроване в Житомирі по вулиці Івана Мазепи, 25. Спеціалізується фірма на будівництві доріг і автострад, статутний капітал - 370 тис. 600 грн. Власником фірми є Ігор Миколайович Овсянніков.

Зазначимо, що з січня по жовтень 2019 року цим ТОВ керував Повар Валерій Павлович, який з квітня 2018 року був радником з питань утримання доріг голови ОДА Ігоря Гундича, а до цього (з липня 2016 по жовтень 2017 року) очолював ДП «Житомирський облавтодор». Після звільнення з посади радника голови ОДА Валерій Повар очолив фірму, яка виграла тендер.

Про це говорили 16 жовтня 2019 року на прес-конференції голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко та його заступниця Наталія Остапченко. Вони також заявили про звернення до правоохоронних органів щодо можливого розкрадання бюджетних коштів на закупівлі з експлуатаційного утримання доріг місцевого значення, в якому перемогу здобуло ТОВ «Житомирський автодор». З пропозицією 320 млн 775 тис. грн.

В день проведення прес-конференції голови ОДА слідче управління ГУНП в Житомирській області відкрило кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

«У ході проведення досудового розслідування установлено, що службові особи ТОВ «Житомирський автодор», за попередньою змовою з службовими особами окремих районних державних адміністрацій, протягом 2019 року, зловживаючи своїм службовим становище, шляхом укладення договорів з експлуатаційного утримання доріг, без мети їх виконання, заволоділи бюджетними коштами у великому розмірі, сума збитку на даний час встановлюється», - йдеться в ухвалі Корольовського райсуду, який 18 листопада 2019 року задовольнив клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться в Державній казначейській службі України.

Як повідомляв Житомир.info, 30 вересня 2019 року голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко вирішив припинити шляхом приєднання управління дорожнього будівництва та інфраструктури, яким керував Роман Крисюк, і відділу енергетичного менеджменту, який очолював Геннадій Забродський, до департаменту регіонального розвитку. Роман Крисюк звільнився з посади начальника управління 11 жовтня 2019 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: дорога тендер ОДА  
Матеріали по темі