Місто

​Мер Житомира розповів про поставку нових тролейбусів та прокоментував рішення про повернення приміських маршрутів до обласної мережі

3 June 2020, 14:11

Шість нових тролейбусів прибудуть до Житомира наприкінці червня. Наразі вони знаходяться на заводі у Луцьку та вже дочекалися комплектуючих з Європи.

Про це 3 червня на брифінгу розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

«З тролейбусами ситуація наступна: перша партія - 6 тролейбусів знаходяться на підприємстві у Луцьку. Це підприємство заводу «Белкоммунмаш». Річ у тім, що з Білорусі є мито на тролейбуси 15% і для того, аби зробити фактично цей тролейбус українським, білоруси привозять корпуси і тут доукомплектовують. Це значне заощадження на тролейбуси. Зараз перша партія знаходиться в Луцьку, на наступному тижні ми туди поїдемо для того, аби подивитися, як вони збираються. Щодо затримки з мостами компанії «ZF» (Німеччина) і комплектуючими з Італії, вони вже все отримали. Планується до 20-25 червня, що перша партія вже приїде до Житомира. Потім кожен місяць по 10 тролейбусів місто буде отримувати згідно з графіком», - розповів міський голова Сергій Сухомлин.


Також мер Житомира прокоментував рішення щодо повернення приміських маршруток до обласної автобусної мережі. За його словами, наразі тривають перемовини з голою Житомирської ОДА Віталієм Бунечком.

«Область зараз хоче забрати всі приміські маршрути, знову, як це було кілька років тому. У мене була зустріч з головою обласної адміністрації Віталієм Івановичем, він пообіцяв розібратися з цим питанням. Тут проблема навіть не у тому, що хтось бажає проводити конкурс, чи не проводить. Завдяки оптимізації маршрутної мережі ми змогли скоротити кількість автобусів, які пересуваються містом - це зменшення екологічного та транспортного навантаження на місто. Другий момент, житомирські маршрутки вже працюють з валідаторами, вони навчилися з ними працювати. Спочатку був супротив, наразі ситуація більш-менш нормальна, кожен може розрахуватися безготівково, проїхати дешевше. Приміські на це не підуть і буде зайва конкуренція між перевізниками. Багато треба попрацювати над цим рішенням, не думаю, що житомирські перевізники зацікавленні у цьому рішенні. Можливо є якась компанія, яка хоче зайти на цей ринок. Це не погано, але треба робити це зважено», - сказав Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, на засіданні виконкому 15 січня 2020 начальник управління транспорту і зв’язку Костянтин Підпокровний розповідав, що перша партія нових тролейбусів, придбаних за кошти ЄБРР, очікувалась в березні. У міській раді сподівалися до жовтня поточного року отримати усі 50 нових низькополих тролейбусів.

Наприкінці квітня 2020 ЄБРР повідомив про початок фінансування закупівлі 49 білоруських тролейбусів для Житомира.

14 травня 2020 мер Житомира Сергій Сухомлин повідомив, що перша партія білоруських тролейбусів, які придбав Житомир, уже перетнула кордон і чекає в Луцьку на доукомплектування з Європи.

Як повідомляв Житомир.info, тендер на закупівлю 49 одиниць електротранспорту для Житомирського ТТУ був оголошений 9 квітня 2019 року. 14 червня 2019 року Житомир підписав грантову угоду з ЄБРР по кредиту у 10 млн євро на 50 нових тролейбусів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: тролейбус ТТУ ЄБРР приміська маршрутка перевізник  
Матеріали по темі