Влада

Житомирська облрада не змогла скасувати рішення про передачу Бердичеву земельної ділянки та недобудови спорткомплексу

25 червня 2020, 16:25

Житомирська обласна рада хотіла скасувати свої рішення щодо передачі громаді Бердичева недобудованого спортивного комплексу на вул. Європейська, 25-б та земельної ділянки під ним, але голосів не вистачило.

Проєкт рішення розглядали на черговій сесії облради 25 червня.

«Обласна рада вже витратила 3 мільйони гривень на це приміщення, яке ми почали будувати. В нас у Бердичеві є медичний коледж і це ми будували свого часу спортивний комплекс для медичного коледжу, щоб студенти могли займатися фізкультурою в цьому приміщенні. Потім у нас не вистачило грошей, воно стояло декілька років і звернулася до нас (Бердичівська) міська рада, щоб ми передали це приміщення їм у власність, і в тому числі – земельну ділянку. Представники влади нас запевняли, що вони не будуть змінювати статус цього приміщення і ми передавали їм умовою, що підпишемо угоду між керівником медичного коледжу і міської радою, що коли вони побудують спортивний комплекс, то буде можливість нашим студентам займатися там спортом. На комісію прийшов мер Бердичева і запевнив нас, що призначення приміщення ділянки не буде змінюватися і угода з керівництвом медколеджу буде підписана. Пройшов рік – вони угоду не підписали досі. Крім того, щоб передати ділянку і приміщення у власність міста, вони повинні були підписати акт прийому-передачі між обласною та міською радами, вони цього не зробили. Міська влада зареєструвала ділянку на себе, не знаю яким чином, адже в них немає акту передачі приміщення», - пояснила ситуації голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села Ірина Костюшко.

Вона зауважила, що земельну ділянку, яка знаходиться біля Бердичівської міської ради, можна виставити на аукціон і продати.

«Повірте мені, ми зможемо побудувати маленький спортивний комплекс для коледжу і ще залишаться гроші в бюджеті обласної ради. Я прошу рішення про скасування рішень сесії підтримати», - закликала депутатів Костюшко.

Після цього до трибуни вийшла заступниця мера Бердичева Валентина Адаменко, яка запевнила, що акт прийому-передачі приміщення підписаний представниками Бердичівської міської ради та виконкому, але його не підписав директор коледжу.

«Ми не найшли порозуміння з директором медичного коледжу про підписання договору на безкоштовну оренду неіснуючого об’єкту нерухомості. Ви прекрасно знаєте Цивільний кодекс України, що якщо немає об’єкту, то договір не може бути підписаний. Тоді вирішили, що будемо підписувати попередній договір, але він передбачає підписання протягом року основного договору. Ми направили лист ще в грудні голові обласної ради Володимиру Васильовичу Ширмі, щоб він допоміг підписати даний акт. З нашої сторони ми зробили все необхідне, щоб спортивний комлекс передали на баланс управління освіти і науки виконавчого комітету Бердичівської міської ради», - сказала заступниця мера Бердичева.

Депутат Олег Пасічник зауважив, що юридично земельна ділянка вже належить громаді Бердичева, тобто рішення обласної ради виконане і немає підстав його скасовувати через «невиконання».

«Обласна рада не може без згоди власника скасовувати прийняті рішення, які були виконані», - наголосив Олег Пасічник.

Депутат Ілля Смичок наполягав на скасуванні рішень обласної ради, бо міська влада Бердичева не зможе побудувати спортивний комплекс, а на земельній ділянці в центрі міста з’явиться чергова багатоповерхівка.

Валентина Адаменко від імені Бердичівської міської ради запевнила депутатів, що відразу після підписання акту прийому-передачі недобудованого спорткомплексу почнеться коригування проєктної документації і будівництво.

Перед голосування голова обласної ради Володимир Ширма наголосив, що проєкт рішення про відміну рішень облради підготував депутат Ілля Смичок.

В результаті за скасування рішень обласної ради щодо передачі громаді Бердичева недобудованого спортивного комплексу на вул.Європейській, 25-б та земельної ділянки під ним проголосували лише 22 депутати з 48 присутніх (всього у облраді 64 депутати).

Після голосування голова обласної ради звернувся з пропозицією до голови ОДА включити бердичівський спорткомплекс до програми «Велике будівництво» на наступний рік, бо без коштів Державного фонду регіонального розвитку його не побудують.

Нагадаємо, відповідний проєкт рішення сесії був оприлюднений на сайті облради 24 червня.

Як повідомляв Житомир.info, на сесії обласної ради 7 березня 2018 року депутати проголосувала за безоплатну передачу громаді Бердичева недобудованого спортивного комплексу, який знаходився на балансі місцевого медколеджу. Підтримати це рішення просив мер Бердичева Василь Мазур, проти виступали бердичівські депутати від Радикальної партії Ляшка Ілля Смичок та Ігор Романський. Ще один бердичівський депутат Олег Пасічник з Об’єднання «Самопоміч» закликав колег проголосувати за передачу недобудови. Також саме Пасічний на сесії обласної ради 17 вересня ініціював включення до порядку денного питання щодо передачі громаді Бердичева земельної ділянки під цим об’єктом.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада спорткомплекс Бердичів земля Костюшко Смичок  
Матеріали по темі