Влада

Міністр охорони здоров’я назвав розміри штрафів за відсутність захисних масок, але зміни до КУпАП ще не ухвалені

2 липня 2020, 11:28

Уряд передбачає штрафи за відсутність захисної маски у публічних місцях для громадян у 170-255 гривень, а для власників закладів, у яких порушують правила карантину, – 3400-5100 гривень.

Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов сказав на брифінгу 2 липня – інформує «Українська правда».

«Вчора на засіданні уряду був схвалений законопроєкт, який буде передано до Верховної Ради, щодо внесення змін у Кодекс про адміністративні правопорушення. Він регламентує встановлення відповідних штрафів за неносіння масок. Передбачаються штрафи як для фізичних осіб, так і для юридичних осіб. Для фізичних осіб передбачено штрафи від 170 до 255 гривень. Для власників закладів харчування, спортивних закладів або магазинів – якщо вони не дотримуються встановлених карантинних вимог і не слідкують за дотриманням маскового режиму у відповідних приміщеннях – штраф буде складати від 3 400 гривень до 5 100 гривень. Цей законопроєкт буде передано до Верховної Ради. Сподіваємося, що наші народні депутати його підтримають. І він буде прийнятий – і стане відповідно законом. Усі ці дії робляться заради здоров’я і життя наших громадян», - наголосив очільник МОЗ.

Нагадаємо, 17 березня 2020 року Верховна рада ухвалила проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), зокрема – введення штрафів за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм в розмірі від 17 тисяч до 32 тисяч гривень.

Як повідомляв Житомир.info, в Житомирській області суди не карають громадян за порушення карантинних обмежень, або повертають справи поліції на доопрацювання. Водночас область станом на середину травня 2020 року була серед лідерів за кількістю розглянутих судами протоколів щодо фейків про коронавірус.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: карантин маска штраф МОЗ Степанов законопроєкт  
Матеріали по темі