Місто

​Як житомиряни ставляться до легалізації грального бізнесу. Опитування

27 липня 2020, 16:56

Верховна рада 14 липня 2020 року проголосувала за легалізацію грального бізнесу в Україні. Законопроєкт дозволяє проведення та організацію азартних ігор у казино, у залах гральних автоматів, у мережі Інтернет та букмекерську діяльність.

Журналісти Житомир.info 27 липня запитали у житомирян, як вони ставлять до легалізації грального бізнесу у місті.

«Я вважаю, що не потрібно легалізовувати. Чому? Перш за все через те, що особливо підлітки, будемо казати про них, вони чисто психологічно не готові до цього. Азарт їх настільки захоплює, що вони не мають межі. Люди хочуть заробляти гроші на комусь, а інші повинні мати голову», - відповідає Ірина.


«Якщо це (ред. гральний бізнес) легально, то це податки по чистому, по білому. Якщо це нелегально, то все одно це буде тіньовий бізнес і гроші будуть йти не туди, куди потрібно. Тобто в принципі і так, і так воно буде, більшою чи меншою мірою, але вже різниця в тому, куди піде прибуток», - вважає Олександр.

«По-перше, це зацікавленість держави, а, по-друге, легалізація грального бізнесу вона річ індивідуальна і людина, яка грає, вона або себе контролює, або взагалі не контролює. Це можна так сказати і про те, що давайте знову заборонимо вживати алкогольні напої, але мають бути визначені спеціальні зони, наскільки я розумію. Будь-який закон, який створюється він початковий, а потім, можливо, вони його відшліфують і він буде приведений до рівня державного само собою, але й до світового. Колись йшла мова про те, що у Житомирській області можуть створити якусь гральну територію поза межами міста і це було цікаво, а це буде якийсь, мабуть, бардачок», - розповідає Юрій.

«Я проти, звичайно, навіщо воно потрібно, воно псує економіку, краще працювати і бути серйозним», - говорить Альона.

«Я проти цього, тому що люди дуже азартні і це шкодить взагалі здебільшого родинам, тому що чоловіки займаються гральним бізнесом і не завжди люди до цього адекватно ставляться», - стверджує Яна.

«Тут потрібно враховувати для якої категорії. Якщо ми говоримо про людей старшого віку, повнолітніх, то я думаю, що в принципі це було б нормально, ну якщо це буде не в тіні, законно, і будуть платити податки справно, то можна, але в тій формі, яка існує зараз, то я проти», - ділиться Володимир.

Нагадаємо, у Новоград-Волинському Житомирської області у приміщенні кафе-бару діяв незаконний гральний заклад, з якого 15 липня вилучили 27 одиниць комп’ютерної техніки.

Зазначимо, що постановою Кабінету міністрів № 1325-р фактично винесено заборону розміщувати гральні заклади під виглядом державних лотерей, який в Україні нараховувалося загалом близько 5300.

Як повідомляв Житомир.info, вранці 20 грудня 2019 прем’єр-міністр Олексій Гончарук дав доручення Нацполіції почати масову перевірку діяльності всіх операторів держлотерей на дотримання закону про заборону грального бізнесу, а ДФС мала організувати перевірки ліцензій всіх так званих «державних лотерей». Водночас міністр внутрішніх справ Арсен Аваков озвучив свою вимогу до Нацполіції: до 16 години 20 грудня відповідно до постанови КМУ припинити функціонування гральних закладів. 20 грудня 2019 правоохоронці перевіряли роботу «лотерей» в центрі Житомира, на вулиці Театральній. За кілька годин 20 грудня у Житомирській області прикрили 7 «лотерей», а інші просто зачинилися самі. Загалом за два місяці у Житомирській області перевірили 310 гральних закладів, з них діючими виявилися 15.

Який вигляд в середині березня 2020 року мали колишні заклади держлотерей у Житомирі дивіться у фоторепортажі

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: гральний бізнес опитування  
Матеріали по темі