Місто

У житомирській приватній школі дівчинку-підлітка вигнали з уроку через заборгованість за навчання

4 September 2020, 18:26

12-річну ученицю приватної школи «Всесвіт» не допустили до навчання: її вивели з уроку, залишили сидіти у вестибюлі, а персонал школи в присутності дитини розголошував подробиці, які не стосуються навчального процесу. Мама дівчинки розповідає: все - через заборгованість, яку жінка обіцяла погасити вже за тиждень.

«Заборгованість складає 1200 гривень. Це заборгованість з часів карантину. Тобто, на карантині не було занять, але ми оплачували повну вартість навчання. У мене раніше ніколи не було заборгованостей в школі. Ніколи не було конфліктів з педколективом, але та ситуація, яка склалась, вона мене просто шокувала, бо дитину довели до нервового зриву. Сьогодні ми підемо до психолога, до невропатолога, бо дитина всю ніч не спала, в неї тремтять руки, вона весь час плаче. Раніше такого ніколи не було, вона дуже активна. Але їй було соромно. Уявіть, вона сиділа в холі, підійшов завгосп, спитав: дитино, чого ти сидиш не на уроці, а в холі? В тебе що немає довідки? На це консьєрж на весь хол почала кричати: «Не довідки в неї немає, а грошей немає. Тому хай сидить. І якраз почалась перерва, вийшли інші діти і почали з неї сміятись», - каже мама дівчинки Олена.


Олена розповідає, під час карантину залишилась без заробітку, втім, пояснила ситуацію адміністрації навчального закладу і розповіла, як і коли повністю розрахується за навчання.

«Я одразу повідомила, що я залишилась без роботи. Я не працювала з березня по червень, абсолютно не працювала. Я сама виховую двох дітей. Вчителі, директор, класний керівник всі знають мою ситуацію. Я сказала, що ми за літо будемо погашати усе повністю за карантинні місяці. Тобто, ми платимо і за червень, і за липень, хоча ми теж не навчаємось. Але це прописано в контракті. В серпні залишилось 3200 гривень боргу. Коли мені сказали, що дитину не допустять до занять, все що я змогла - я заплатила, це 2000 гривень. Скинула фото чеків. І попросила: почекайте, я отримаю зарплатню до 10 вересня і розрахуюсь без питань. Мені написали, що передали мою інформацію отцю Михаїлу і дитині відмовлено в навчанні», - каже жінка.

Директорка приватної школи «Всесвіт» не захотіла коментувати інцидент, який трапився напередодні, і від спілкування з журналістами відмовилась. А от у департаменті освіти таку ситуацію вважають недопустимою.

«Для мене як для людини і педагога це незрозуміло. Я вважаю, що повинна бути і людська етика, і якісь моральні принципи. А не лише пріоритет грошей. Все ж можна вирішити, але в центрі повинна бути дитина. Як можна не допускати дитину в школу, бо батьки своєчасно не заплатили? Я цього не розумію і не хочу розуміти. Може бути, що власник має таку позицію, може, в них статут такий. Можливо, в них так заведено. Але мені шкода, що такі речі відбуваються хоч і в приватних, але закладах освіти. Невже не можна знайти шляхи вирішення, щоб не травмувати дитину? А дитині нанесена психологічна травма, бо вона на собі відчувала, що вона з якоїсь причини не може відвідувати навчальний заклад. Діти взагалі не повинні бути втягнені в такі речі. Бо такі розмови мають делікатно вестись з батьками», - каже директор департаменту освіти Валентин Арендарчук.

Олена вважає цей інцидент проявом булінгу і тепер її донька не зможе продовжити навчання у школі «Всесвіт», тому зараз для дитини шукатимуть інший навчальний заклад, де вона навчатиметься далі.

«Для мене, в першу чергу, головне - це думка моєї дитини. І дитина категорично не хоче йти сюди. У неї були дуже теплі відносини з дітьми, з вчителями. Але після цього вона каже: я не можу, я не хочу, в будь-яку іншу школу, але тільки не сюди», - каже мама дівчинки Олена.

Нагадаємо, житомирська психологиня розповіла, як батькам підтримати дитину, яка стала жертвою булінгу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: приватна школа Всесвіт освіта булінг  
Матеріали по темі