Місто

​У Житомирі в дворі будинку гілка з аварійного дерева впала на автомобіль, в керуючій компанії кажуть, що деревами не займаються

23 вересня 2020, 10:48

У Житомирі в дворі по вулиці Ціолковського, 5 пізно ввечері 22 вересня гілка з сухого аварійного дерева впала і пошкодила припаркований автомобіль. Жителі кажуть, що неодноразово звертались в керуючу компанію, але безрезультатно. У керуючій компанії «Коменерго-Житомир», яка обслуговує будинок, кажуть, що зрізанням дерев не займаються.

Про це Житомир.info повідомили мешканці будинку.

«На вулиці була спокійна погода, навіть вітру не було. Чуємо, щось дуже сильно вдарило по машині, дивимось у вікно, а це гілляка з аварійного дерева. Впала майже з самого верху. Там часто граються діти. Не дай Бог на дитину впаде. Вже не раз зверталися в ЖЕК, щоб зрізали це дерево, і заяви писали. Телефоном повідомляли і приходили заяву залишали. Нас відправляють в інші інстанції, а толку ніякого. В «Коменерго» відправили в «Зеленбуд», бо дерево 20 метрів від будинку виросло, пішли в «Зеленбуд», там сказали, що треба спершу йти в «Коменерго». Отак і ходимо. Куди ще звертатись ми не знаємо, звісно ж, першочергово йдемо в ЖЕК, бо ми ж їм гроші платимо. Ми розуміємо, що має приїхати комісія, скласти відповідний акт про аварійність, і тоді його зріжуть. Але поки всі ці процеси відбудуться, то те дерево саме впаде і, не дай Боже, людей покалічить», – розповіла мешканка будинку.

Директор ТОВ «Коменерго» Павло Піщулін Житомир.info розповів, що «Коменерго» вже не займається деревами.

«Не може такого бути, що відправляли в «Зеленбуд». Поясню процедуру. Якщо до нас звертаються мешканці будинку, або ми самі виявляємо аварійне дерево, ми листом звертаємось на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Кондратюка Сергія Миколайовича. Він, напевно, своїм розпорядженням передає цю заяву управлінню житлового господарства. Потім управління житлового господарства формує комісію з числа представників управління житлового господарства, благоустрою, екологів та ДСНС. Потім вони спільно виходять на об’єкт, відповідно до заяви, і виявляють факт аварійності чи неаварійності зелених насаджень. Якщо це дерево підлягає кронуванню або видаленню, вони складають акт вибраковки. Потім ці акти передаються в управління житлового господарства, і вони формують технічне завдання на його видалення або кронування. Після цього управління житлового господарства залучає всю цю документацію до тендеру. Буквально два тижні тому був проведений тендер. Якщо ці зелені насадження є в акті, то вони будуть залучені до видалення за рахунок бюджетних коштів. Отака зараз процедура. Ми ніякого відношення до дерев не маємо. Коли будинки стояли на балансі міської ради, гроші розподілялись між управляючою компанією і ЖЕКами. Ці роботи ми проводили. Ми наймали підрядну організацію, і через нас вони всі ці роботи проводили. Може, листом колись і звертались мешканці, ми надсилаємо лист на міську раду, і там визначають. До мене особисто точно ніхто не звертався. Це неправда, що ми їх відправляли на «Зеленбуд». Можете перетелефонувати управлінню житлового господарства, чи включали вони цю адресу. Ми вже не займаємось порізкою дерев», – зазначив Павло Піщулін.

В управлінні житлового господарства кажуть, що цієї адреси в списку немає, і радять мешканцям особисто прийти з листом в міську раду.

«У місті існує комісія зі зрізання зелених насаджень. Вона розглядає звернення, які надходять від мешканців міста про те, що є якісь дерева, які перебувають в аварійному стані. Час від часу вона збирається і виїжджає на об’єкт і складає акт. Мешканці мають звертатися безпосередньо на міську раду, і міська рада організовує виїзди цієї комісії. ЖЕК може бути так само ініціатором звернення до міської ради щодо обстеження цього дерева, якщо їм такий факт відомий. ЖЕК зрізання не проводить. Комісія складає акти і передає відповідному управлінню. Якщо це прибудинкова територія, то до нас, якщо місця загального користування, то до «Зеленбуду». Раз у рік нам виділяють кошти. На зрізання у нас було 952 тисячі, на цю суму ми оголосили тендер. Самих заявок у нас є набагато більше. Чекаємо на переможця. Цієї адреси – Ціолковського, 5 – у нас немає. Нехай мешканці звертаються до нас в управління. Можливо, заява і була. Треба пошукати в переліку актів. Нехай приходять до нас», – розповів в.о. начальника управління Ігор Задорожний.

Також він зазначив, що мешканці можуть за власний кошт найняти приватну організацію, яка займається зрізанням дерев, але для цього має бути рішення комісії та акт.

Як повідомляв Житомир.info, в середині вересня у Житомирі провели тендер на зрізання понад 400 аварійних дерев: найвигідніша пропозиція у 670 тис. грн у вінницької фірми.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: дерево гілка автомобіль Ціолковського Коменерго  
Матеріали по темі