Політика

Хто балотується в Житомирську міську раду. Частина 3

6 October 2020, 17:27

На сайті Центральної виборчої комісії станом на 15:00 6 жовтня оприлюднена інформація щодо 16 партій, які висунули кандидатів у депутати Житомирської міської ради.

Пропонуємо третю частину аналізу партійних списків, також читайте частину 1 (про партії ВО «Батьківщина», «Наш край», Радикальна партія Олега Ляшка) та частину 2 (ВО «Свобода», «Голос», «Європейська Солідарність», «За майбутнє», «Ліва опозиція», «Опозиційна платформа – За життя»).

Партія розвитку громад зареєструвала 36 кандидатів до міської ради, перший номер списку – кандидат в мери Матвій Хренов. Серед кандидатів є два депутати міської ради – Владислав Пучич та Іван Фурлет, які були обрані від Блоку Петра Порошенка, а зараз позафракційні. Також у списку колишній заступник мера з питань транспорту Дмитро Ткачук та колишня начальниця управління культури міської ради Ніна Рябенко і нинішні керівники: директор КП «Центр захисту тварин» Олександра Мельник та директор КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Іван Дідик. Крім того, від цієї політсили йде в депутати співак та композитор Олександр Воєвуцький, який на виборах 2015 року балотувався від ВО «Батьківщина».

42 кандидати в депутати від партії «Слуга народу» веде на вибори Віктор Євдокимов – кандидат в мери. В списку – чотири нинішні депутати міської ради: Костянтин Єремейчук (член фракції Блоку Петра Порошенка), Олег Хмілевський (обраний від Об’єднання «Самопоміч», зараз позафракційний), Лариса Жигадло (член фракції Блоку Петра Порошенка), Олександр Рибак (обраний від Об’єднання «Самопоміч», зараз позафракційний). Крім того, у списку є директор КП «Житомирська обласна філармонія ім. Святослава Ріхтера» Тетяна Руденька, директор Житомирської міської гуманітарної гімназії №23 Ігор Баранов, начальник фізичної підготовки командування Десантно-штурмових військ ЗСУ Андрій Палагін, помічник-консультант нардепа від Житомира Ігоря Герасименка Катерина Радчук, директор КП «Об’єднана дирекція кінотеатрів міста» Житомирської міської ради Олександр Шевчук.

Список партії «Сила і Честь» очолює нинішній депутат міської ради Любов Цимбалюк, яка була обрана від ВО «Батьківщини», а зараз позафракційна. Серед 42 кандидатів є й претендент на посаду мера Іван Мартинчук, який також був п’ять років тому обраний від ВО «Батьківщина», а зараз позафракційний. У списку є ще двоє позафракційних депутатів, які були обрані в міську раду від «Батьківщини» – Людмила Кропивницька та Ігор Скоропад. Крім того, в міську раду балотується й чоловік Людмили Кропивницької Володимир Кропивницький, який зараз є депутатом обласної ради (позафракційний, був обраний від ВО «Батьківщина»). Серед кандидатів – радниця голови ОДА Вікторія Лясковська-Щур та відомий житомирський волонтер Олександр Таргонський, який на виборах 2015 року балотувався до міської ради від Об’єднання «Самопоміч».

Список партії «Пропозиція» очолює нинішній мер Житомира Сергій Сухомлин, серед 42 кандидатів є вісім нинішніх депутатів міської ради: Олександр Ракович (фракція Радикальної партії Олега Ляшка), Олександр Черняхович (фракція БПП), Тетяна Онопрієнко (обрана від ВО «Батьківщина», зараз позафракційна), Юрій Мойсеєв (фракція БПП), Микола Янушевич (фракція БПП), Василь Шевченко (обраний від ВО «Батьківщина», зараз позафракційний), Віктор Брокарєв (обраний від ВО «Свобода», зараз позафракційний), Максим Манухін (фракція Радикальної партії Олега Ляшка). Також кандидатами в депутати міської ради зареєстровані директори шкіл №30, №32, №12, №15 та завідуючі дитсадків №32, №73, №46, №27, №39. Крім того, у списку є колишній перший заступник мера Сергія Сухомлина та ексзаступник голови ОДА Ігоря Гундича Олексій Ясюнецький.

Кандидат в мери Максим Мелешко очолює список партії «Перемога Пальчевського», в якому 31 кандидати в депутати, 14 з них – безробітні, 8 – ФОПи, двоє – пенсіонерів. Нинішніх депутатів міської та обласної ради у списку немає.

Перший номер у списку Партії Шарія – підприємець Дмитро Важенін, який проживає в Новограді-Волинському. Зареєстрований 31 кандидат в депутати міської ради, з яких у Житомирі проживають лише 20. Троє кандидатів мають прізвище Важенін: Дмитро Сергійович 1970 р.н. (перший кандидат), Андрій Дмитрович 1991 р.н., Алла Францівна 1971 р.н., ще троє з прізвищем Прес: Сергій Ігорович 1993 р.н., Тетяна Юріївна 1970 р.н., Артем Ігорович 1998 р.н. Нинішніх депутатів міської та обласної ради у списку немає.

Народний Рух України зареєстрував 32 кандидати в депутати міської ради, очолює список безробітний член НРУ Ігор Олегович Лагнюк. Крім нього у списку ще 13 безробітних та троє пенсіонерів. Також є два професори: Володимирі Студінський з Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти, який проживає в Малині, та Алла Попова завідувач кафедри музичного мистецтва ПВНЗ «Київський університет культури», яка проживає у Києві. Всі кандидати є членами партії «Народний Рух України», кандидата в мери Житомира від НРУ Олега Комісарчука в списку немає, також відсутні нинішні депутати міської та обласної рад.

Нагадаємо, двоє кандидатів в депутати подали заяви про відмову балотуватися: 29 вересня Житомирська міська територіальна виборча комісія скасувала реєстрацію кандидата в депутати міської ради від партії «Слуга народу» Олега Бабкіна, який мав балотуватися по округу №2; 1 жовтня комісія скасувала реєстрацію кандидата в депутати Житомирської міської ради від партії «Наш край» Миколи Грибана, який мав балотуватися по округу №3.

Про 13 кандидатів, які балотуються в мери Житомира на виборах 2020 року, читайте тут

Як повідомляв Житомир.info, на вибори, які відбудуться 25 жовтня 2020 року, Житомирська МВК зареєструвала списки кандидатів в депутати від 16 партій і 2 жовтня провела жеребкування – партії отримали порядкові номери у виборчому бюлетені.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вибори партія кандидат міськрада  
Матеріали по темі