Місто

Виконком зняв з розгляду питання про введення карантину вихідного дня у Житомирі, а місцеві підприємці будуть ігнорувати постанову

13 листопада 2020, 18:15

З 14 листопада вперше в України вводять «карантин вихідного дня», який передбачає дозвіл на роботу лише продуктових магазинів, аптек, фінансових та медичних установ, пошти, АЗС та СТО.

Втім житомирські підприємці вважають таке рішення незаконним та передали відповідне звернення в обласну адміністрацію. У суботу та неділю підприємці продовжуватимуть працювати у звичному режимі.

«Ми всім підприємцям нашого міста рекомендуємо виходити на свої робочі місця і виповнювати своє конституційне право, яке надає нам Конституція право на роботу. У нас створюється мобільна група, в яку будуть входити юрист, журналіст з камерою і будемо надавати юридичну та інформаційну допомогу будь-якому підприємцю, який потрапить під незаконний вплив на нього зі сторони правоохоронних органів», - розповідає координатор руху #SaveФоп у Житомирі Андрій Попов.


Як повідомили у обласній державній адміністрації, додаткових роз’яснень від Уряду не отримували, лише постанову. Деякі її положення Уряд має ще конкретизувати.

«Чітко прописано, що на вихідних заборонена робота закладів громадського харчування: кафе, ресторани, бари, за виключенням адресної доставки та на виніс. Магазини продуктової групи, відповідно до постанови, можуть працювати, а також інші магазини, якщо 60% площі відведеної під продукти харчування. Стосовно салонів краси, вони не прописані, але є заборона закладів побутового обслуговування. Ці питання конкретно відпрацьовувати мають органи місцевого самоврядування на місцях. Щодо закладів культури, також прописано, що є заборона роботи закладів культури та проведення культурних масових заходів, але сьогодні Міністерство культури готує пропозицію до Уряду, Кабінету Міністрів щодо конкретизації, які заклади культурні можуть працювати, а які ні. Там будуть окремо надавати з понеділка пропозиції щодо конкретизації заборон на вихідний день», – каже начальник управління з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи Житомирської ОДА Сергій Безносюк.

Слідкувати за дотриманням карантину вихідного дня мають працівники правоохоронних органів та Держпродспоживслужби.

«Ці всі обмеження будуть контролюватимуть правоохоронні органи, це Національна поліція разом з Національною гвардією, також представники Держпродспоживслужби разом з органом місцевого самоврядування. Безпосередньо Держпродспоживслужба буде більше перевіряти по забороні роздрібної торгівлі, заборони роботи ринків. Було зауважено, що прем'єр-міністр проводив вчора робочі зустрічі з великим бізнесом, і міністр Аваков також сказав, що створені контролюючі групи Нацполіції, які будуть здійснювати контроль за діяльністю великих підприємств», – додає начальник управління з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи Житомирської ОДА Сергій Безносюк.

Втім поліція Житомирської області поки не коментує, як контролюватиме виконання рішення Уряду та які санкції чекатимуть на порушників.

А на позачерговому засіданні виконавчого комітету, яке відбулось 13 листопада, зняли питання щодо введення карантину вихідного дня, оскільки постанову не опублікували в «Урядовому кур’єрі».

На засіданні свою позицію висловив Житомирський міський голова.

«Я скажу про своє особисте відношення, і вчора це відношення було у заяві Асоціації міст України, бо ми кожного дня спілкуємось з мерами іншим міст і нам не зовсім зрозуміло, на чому ґрунтується рішення Кабінету Міністрів. Я розумію, що є бажання запровадити карантин, і ми не хочемо ніяким чином казати, що це незаконне рішення і його потрібно теж виконувати, але є дуже багато «але». Для бізнесу не зрозуміло, чи отримують вони компенсацію. Спочатку потрібно було надати цю компенсацію, паралельно з закриттям, це перший момент, бо ніхто не звільнить бізнес від сплати за комунальні послуги і від інших платежів. Податкова вчора на нараді сказала, що вона все одно вимушена буде виписувати штрафи за невчасну сплату податків, і дуже багато питань залишається до цієї постанови. На даний час в «Урядовому кур’єрі» немає публікації по закону, вона ще не вступила в силу, тому будемо приймати рішення виходячи з ситуації», – сказав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Що думають житомиряни про «карантин вихідного дня». Опитування

Нагадаємо, на засіданні 11 листопада Кабінет міністрів проголосував за введення «карантину вихідного дня», який почне діяти вже в суботу 14 листопада: дозволена робота лише продуктових магазинів, аптек, фінансових та медичних установ, пошти, АЗС та СТО. Цього ж дня голова Житомирської ОДА підписав розпорядження про утворення робочої групи для вирішення проблем роботи малого бізнесу під час карантину.

Як повідомляв Житомир.info, 9 листопада 2020 року близько тисячі підприємців влаштували мітинг на майдані Корольова у Житомирі: вимагали не закривати малий бізнес під час карантину на території області та скасувати введення касових апаратів для ФОПів. 11 листопада на майдані Корольова власники та співробітники житомирських ресторанів, кафе та барів протестували проти обмеження роботи закладів громадського харчування під час карантину.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: коронавірус карантин "карантин вихідного дня" Уряд постанова  
Матеріали по темі