Місто

​У центрі Житомира розпочали роботи зі спорудження пам’ятника АТОвцям, підрядник поки працює за власні кошти

15 December 2020, 16:49

У центрі Житомира з 14 грудня розпочали роботи зі спорудження пам’ятника «Воїнам Житомирщини – захисникам Вітчизни у збройному конфлікті на сході України». У сквері будівельники встановили паркан та почали знімати покриття навколо старого пам’ятного знаку, який пізніше демонтують.

Підрядник «Фаворит ОПТ» працює без авансу, а міська влада планує розрахуватися з підприємством наступного року.

Про це 15 грудня у коментарі Житомир.info розповів начальник управління капітального будівництва Житомирської міської ради В’ячеслав Глазунов.

«Поки йдуть підготовчі роботи. Це демонтаж старого пам'ятного знаку і демонтаж території навколо пам'ятного знаку, це та ділянка, яка буде реконструюватись. Роботи розпочалися у цьому році із запізненням термінів, тому що було проведено закупівлю, яку ДП «Фаворит» оскаржило. Було визначено переможця, але ДП «Фаворит» оскаржила в Антимонопольному комітеті, тому роботи були розпочаті у грудні, після узгодження усіх процедур закупівлі та оскаржень. Робити закінчать орієнтовно по плану до початку травня, це шість місяців - термін виконання робіт, але все залежить від погодних умов та фінансування. На цей рік виділили 1 млн грн, підрядник не встигне їх використати до кінця року, тому що бюджетний рік закінчується до 25 грудня. Тож наразі підрядник працює без авансу, тобто розпочинають роботи за свої кошти», - повідомив начальник управління капітального будівництва Житомирської міської ради В’ячеслав Глазунов.


Загальна вартість робіт складає 5 млн 385 тисяч гривень.

За словами В’ячеслава Глазунова, лише на виготовлення пам’ятного знаку може піти до 4 місяців.

«Цікавий пам'ятник, тому що все з гранітних виробів. Всі такі вироби, які потрібно замовляти, на які потрібно термін виконання. Виготовлення самих гранітних блоків займе 2-3 місяці, скульптур 3-4 місяці, тому поки що заплановано підготовчі роботи - це бетонна основа, армування, підведення комунікацій: освітлення, відеонагляду - усе те, що запроєктовано», - сказав В’ячеслав Глазунов.

Він також зазначив, що підрядник напряму співпрацює з авторкою проєкту Дариною Євпак.

Нагадаємо, 20 листопада УКБ скасувало своє попереднє рішення про визнання ТОВ «АртХаус» переможцем торгів зі спорудження пам’ятника АТОвцям і повідомило про намір укласти договір з ДП «Фаворит ОПТ» ЗАТ «Фаворит». Договір підписали 2 грудня 2020 року, термін виконання робіт – до 31 грудня 2020 року, вартість – 5 млн 385 тис. 950,08 грн.

Як повідомляв Житомир.info, 17 грудня 2019 затвердили результати конкурсу на кращий пам’ятний знак «Воїнам Житомирщини - захисникам Вітчизни, загиблим у збройному конфлікті на сході України» Перемогу отримав ескіз Дарини Євпак «Шлях до перемоги» з фігурами воїна, медсестри, волонтера та добровольця. Ескіз пам’ятника, на який потрібно близько 6,5 млн грн, мер Житомира Сергій Сухомлин презентував ветеранами АТО/ООС та родинами загиблих військовослужбовців 5 серпня 2020 року.

31 серпня УКБ оголосило тендер на спорудження пам’ятника АТОвцям та благоустрій скверу навколо нього за адресою вул. Перемоги, 2.

У вересні родини загиблих та воїни АТО під час обговорення прийняли рішення, аби пам’ятник АТОвцям в центрі Житомира мав назву «Захисникам України у війні з російським агресором». 16 вересня Житомирський міськвиконком прийняв рішення про зміну назви пам’ятного знаку/композиції.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі