Місто

У центрі Житомира встановлять пам’ятний знак «Шлях до перемоги» з фігурами воїна, медсестри, волонтера та добровольця

17 December 2019, 12:16

17 грудня виконком затвердив результати конкурсу на кращий пам’ятний знак «Воїнам Житомирщини - захисникам Вітчизни, загиблим у збройному конфлікті на Сході України».

Загалом, житомирянам було запропоновано три варіанти пам'ятного знаку.

І місце посів проєкт «Шлях до перемоги». За найкращу пропозицію авторка Євпак Дарина отримає премією в сумі 40 000 грн. ІІ місце – проєкт під назвою «Меч-сила» з відзначенням другою премією – 25 000 грн та ІІІ місце – «Янгол-охоронець», автор отримає 10 000 грн.


Проєкт-переможець символізує шлях до незалежності, розповідає директор департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міськради.

«Вертикальна, стрімка композиція вказує шлях до незалежності та свободи. На завершення сонце, проміння якого пробивається на всю карту-територію України, що символізує світле майбутнє нашої держави. Символічні, гранітні сходи з написами ключових дат. Чотири гранітні стелі утворюють чотири місця для зображення бронзових фігур солдата, волонтера, медсестри та добровольця, що символізує пам’ять про всіх воїнів, які віддали своє життя за незалежність нашої держави» – говорить директор департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міськради Ігор Блажиєвський.

Також він зазначив, що переможця обирали враховуючи думку громади.

«На сайті міської ради було розміщено три варіанти, які відібрало журі. Взяли участь 2180 жителів міста (йдеться про голосування) і журі керувалося у тому числі й інтернет-голосуванням. В конкурсі взяти участь матері загиблих учасників АТО, учасники АТО, керівники угрупування учасників АТО. Вони просили, наполягали на тому, аби конкурсна пропозиція була представлена з одним солдатом з одного боку. Оскільки створено чотири таких місця по периметру цього пам’ятного знаку, було запропоновано розмістити тих хто дотичний до цієї ситуації. Це волонтер, медсестра та доброволець», – додає Ігор Блажиєвський.

Пам’ятний знак встановлять у сквері по вулиці Перемоги, 2, біля пам'ятних меморіальних стендів з портретами загиблих українських військових

«Місце було передбачено виконавчим комітетом це пам’ятний знак «Орден» на площі Перемоги навпроти магазину Темп», – каже Ігор Блажиєвський.

Нагадаємо, 25 листопада 2019 року завершився термін подання проєктів на кращий пам'ятний знак/композицію «Воїнам Житомирщини-захисникам Вітчизни, загиблим у збройному конфлікті на Сході України». Конкурсна комісія отримала 18 заявок.

Як повідомляв Житомир.info, 20 березня 2019 року на засіданні міськвиконкому затвердили результати конкурсу на кращу композицію пам’ятника АТОвцям, який проводили у 2018 році. Тоді планували встановити такий пам’ятний знак біля Монументу Слави на Корбутівці. Проте доки тривав сам конкурс родичі загиблих учасників АТО та представники громадських активістів забажали змінити локацію пам’ятника і запропонували встановити його у центрі міста. Тож проведений у 2018 році конкурс на кращий ескіз пам’ятника АТОвцям завершили, обрали переможців і виплатять їм грошові премії, згідно умов конкурсу, проте сам проєкт-переможець втілювати в життя не будуть. Призовий фонд попереднього конкурсу на пам’ятник АТОвцям становив 50 тис. грн: 30 тис. грн, 15 тис. грн та 5 тис. грн – відповідно зайнятого місця.

27 березня 2019 року був оприлюднений проєкт рішення виконкому про проведення нового конкурсу на кращий пам’ятний знак «Воїнам Житомирщини – захисникам Вітчизни, загиблим у збройному конфлікті на Сході України», який планують встановити у центрі Житомира за адресою вулиця Перемоги, 2. У травні проектантів запрошували до участі в конкурсі. Термін подачі конкурсних документів мав закінчитись 23 травня. 4 вересня на сайті Житомирської міськради з’явилося оголошення, яким громадськість запрошували до участі в оцінюванні конкурсних пропозицій на кращий пам'ятний знак/композицію «Воїнам Житомирщини - захисникам Вітчизни, загиблим у збройному конфлікті на Сході України». А 9 жовтня продовжили термін конкурсу, бо переможця не визначили.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: памятний знак захисники Житомир  
Матеріали по темі