Місто

В Житомирі біля ліцею встановили табло-радар вимірювання швидкості

16 грудня 2020, 17:12

У Житомирі біля екологічного ліцею № 24, що на вулиці Шевченка, з’явилися інформаційні табло-радари вимірювання швидкості автомобілів. Їх встановили в рамках проєкту «TUMI: шлях до школи». Вони виконуватимуть попереджувальну функцію і сповіщатимуть водіїв про перевищення швидкості.

«Якщо автомобіль перевищує швидкість в межах цієї ділянки, там з'являється відповідний інформаційний сигнал, який показує, що вам добре було б знизити швидкість. Якщо автомобіль рухається зі швидкістю більше 40 км/год, там з'являється негативний смайлик червоного кольору, який показує, що потрібно збавити швидкість. Якщо автомобіль із допустимою швидкістю – до 40 км/год, – там з’являється зелений смайлик, який каже, що ви молодець і дотримуєтесь правил дорожнього руху. Тобто це захід, завдання якого – попередження водіїв, що тут знаходяться пішохідні зони і тут діти рухаються до школи, і вам потрібно дотримуватись швидкості руху автотранспортних засобів», – розповів директор комунальної установи «Агенція розвитку міста» Борис Пахолюк.


Табло-радари вимірювання швидкості встановили вчора, 15 грудня, і десять днів вони працюватимуть у тестовому режимі. Виробник – українська компанія, два прилади та монтажні роботи обійшлися у 312 тисяч гривень.

«Вчора лише встановити ці радари, і в соціальних мережах вже з'явилося багато коментарів, і дуже приємно, що поки ми бачимо позитивні коментарі, мешканці оцінюють добре наявність цих інформаційних табло біля 24-го ліцею. Багато коментарів стосуються того, що подібні штуки бачили в Європі», – каже Борис Пахолюк.

Такі табло-радари дійсно популярні в інших країнах Європи. Проте в Україні вони зустрічаються лише у кількох містах і відтепер серед них – Житомир.

«Ми можемо сказати, що Житомир, мабуть, перше місто в Україні, яке влаштувало радар до європейських стандартів. Наші радари знаходяться за 60-100 метрів до пішохідної зони, і це дозволяє водію, у випадку навіть якщо він перевищує швидкість, зупинитися, скинути швидкість і повернутися в допустиму зону швидкості руху», – говорить директор комунальної установи «Агенція розвитку міста» Борис Пахолюк.

Мешканці вірять, що такі табло-радари зможуть привернути увагу водіїв до контролю своєї швидкості.

«Я думаю, що може, тим паче, що тут школа поруч. Це потрібно, щоб таке було, тут і діти дорогу переходять», – каже місцева мешканка Олена.

«Водій може бачити швидкість свою, я сама водій, але не так давно, і це допомагає. Це має контролювати рух, швидкість, увагу водія має звертати. Я вважаю, що такі штуки потрібні, особливо на таких небезпечних ділянках, де школи, садки», – вважає місцева мешканка Ольга.

За словами координаторів проєкту, всі дані фіксуються і накопичуються в пам'яті пристрою. Вони можуть використовуватися для аналізу і прийняття управлінських рішень.

Нагадаємо, в рамках проєкту «TUMI: шлях до школи» чотири начальні заклади Житомирської ОТГ отримали кошти на покращення своєї інфраструктури. З Корольовського району – Вересівська ЗОШ та ЖЕЛ №24, з Богунського району – ЗОШ №8 та ЗОШ №36. Загалом розглядали мотиваційні листи від 22 навчальних закладів.

Як повідомляв Житомир.info, Житомир став одним із десяти переможців престижного міжнародного конкурсу Transformative Urban Mobility Initiative. Місто отримало відзнаку за проєкт, який був презентований міжнародним партнерам, та грант на його реалізацію у розмірі 150 тисяч євро. 29 травня 2019 року учасник делегації від міста, директор комунального підприємства «Житомиртранспорт» Іван Фурлет передав відзнаку меру Сергію Сухомлину.

21 серпня 2019 року виконком підтримав реалізацію проєкту «TUMI: шлях до школи», у рамках якого в місті будуть розвивати сталу мобільність у загальноосвітніх навчальних закладах шляхом заохочення школярів до пересування на велосипедах. Окрім грантових 150 тис. євро, на реалізацію проєкту планували залучити 30 тис. євро з міського бюджету.

Житомир.info

.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: «TUMI: шлях до школи» школа ЗОШ інфраструктура ліцей №24 радар  
Матеріали по темі