Влада

«Житомирська політехніка» відзначила 100-річчя, хоча минулого року університету було лише 59 років

23 грудня 2020, 10:11

Голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко привітав викладачів, студентів і випускників зі 100-річчям заснування Державного університету «Житомирська політехніка».

Про це 22 грудня повідомляє пресслужба облради.

«За ціле століття в Житомирській політехніці здобули освіту кілька поколінь висококласних інженерів, менеджерів, економістів, фінансистів та науковців. Це інноваційний заклад, де можна отримати сучасні знання і перспективну професію», - зазначив Володимир Федоренко.

В інформації зазначається, що в «Житомирській політехніці» навчаються майже 5100 студентів, університет посідає перше місце в Україні за кількістю держзамовлень, 600 учасників АТО/ОСС здобули освіту в університеті безкоштовно.

Про урочистості повідомляє й пресслужба ОДА.

«22 грудня у Державному університеті «Житомирська політехніка» відбулося вручення державних, відомчих відзнак та нагород органів місцевого самоврядування Житомирщини. В урочистому заході взяли участь голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко, голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко та Житомирський міський голова Сергій Сухомлин», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, на пленарному засіданні 2 вересня 2020 року Верховна рада внесла зміни до додатка постанови про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2020 році, доповнивши перелік відомих подій, які відзначається на державному рівні, пунктом «100 років з часу заснування Державного університету «Житомирська політехніка» (1920)». В квітні 2019 року Житомирський державний технологічний університет отримав нову назву і став державним університетом «Житомирська політехніка», в червні цього ж року університет відзначав 59-й день народження.

На оновленому сайті університету є історична довідка, де вказано, що офіційною датою створення державного університету «Житомирська політехніка» є 1920 рік. Також зазначається, що постановою Кабінету міністрів України від 2 квітня 1994 року на базі Житомирського філіалу Київського політехнічного інституту було створено Житомирський інженерно-технологічний інститут: спочатку зберігалася та кількість факультетів, яка склалася ще у філіалі (технічні спеціальності – ред.), з лютого 1995 р. у структурі ЖІТІ з'явився новий факультет – економіки і менеджменту.

Як повідомляв Житомир.info, лютому 2020 року ректор державного університету «Житомирська політехніка» Віктор Євдокимов очолив обласну організацію партії «Наш край». 31 серпня 2020 року політична партія «Слуга народу» офіційно визначилася з кандидатами на посади міських голів, зокрема на посаду мера Житомира балотуватиметься ректор «Житомирської політехніки» Віктор Євдокимов, який в результаті виборів посів друге місце (12,56%) підтримки, а переможцем у першому турі став чинний мер Сергій Сухомлин. Віктор Євдокимов став депутатом Житомирської міської ради і очолив фракцію партії «Слуга народу».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Житомирська політехніка облрада ОДА Федоренко Євдокимов університет ювілей  
Матеріали по темі