Влада

Уряд затвердив плату за проїзд автошляхами, побудованими на умовах концесії, куди входить траса Київ-Житомир

23 December 2020, 16:52

На засіданні 23 грудня Уряд затвердив максимальний розмір плати за разовий проїзд автомобільними дорогами загального користування, побудованими на умовах концесії. Він визначатиметься відповідно до категорії транспортних засобів та за кожний кілометр автошляху.

Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій – інформує пресслужба міністерства.

«Впровадження перспективних проектів державно-приватного партнерства залишається одним із головних пріоритетів для нашого Міністерства на наступний рік. Ми хочемо залучити приватних інвесторів на ринок українських автошляхів. Для цього вже розроблена Перша програма ДПП у дорожній галузі roadppp.in.ua, в рамках якої на першому етапі ми відновимо 6 потенційних пілотних ділянок доріг загальною протяжністю 1400 км. Сьогоднішнє рішення Уряду дозволить створити правові підстави для реалізації таких проектів з будівництва автошляхів на умовах концесії. Крім цього, це сприятиме підвищенню зацікавленості з боку приватних інвесторів брати участь у концесійних проектах в дорожньому секторі України», - пояснив міністр.

У додатку до проєкту постанови зазначається, що вартість проїзду становитиме: для мотоциклів з причепом (коляскою) і без нього, легкових авто, легкових авто з причепом з кількістю місць для сидіння до 10 (включно з водієм), вантажних авто з дозволеною максимальною масою до 3,5 т – 0,023 євро/км; для вантажних автомобілів з дозволеною максимальною масою від 3,5 до 12 тонн – 0,045 євро/км; для вантажівок масою більш ніж 12 тонн – 0,133 євро/км.


Додаток до проєкту постанови, яку затвердив Кабмін

Мінінфраструктури нагадує, що відповідно до закону України «Про концесію», розмір плати за разовий проїзд автомобільною дорогою загального користування, побудованою на умовах концесії, визначається концесіонером відповідно до концесійного договору та з урахуванням тарифної сітки плати за разовий проїзд автомобільною дорогою за кожний кілометр. Разом з тим, розмір цієї плати не може бути більшим максимального розміру плати, що встановлюється Кабінетом Міністрів з урахуванням виду транспортного засобу та рівня інфляції.

Як повідомляв Житомир.info, 29 жовтня в Україні презентували першу програму державно-приватного партнерства у дорожній галузі: 6 ділянок доріг загальною протяжністю 1500 км, які були відібрані для потенційних пілотних проєктів ДПП, будуть реалізовані в рамках цієї Програми на першому етапі, в тому числі – капітальний і поточний ремонти дороги Київ-Житомир-Рівне (М-06), орієнтовний обсяг початкових інвестицій – 370 млн доларів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: М-06 Мінінфраструктури концесія дорога КМУ  
Матеріали по темі