Місто

Бюджетна комісія Житомирської міськради погодила виділення 2 млн грн на заходи зі стерилізації безпритульних тварин

22 January 2021, 11:07

21 січня в Житомирі відбулось спільне засідання двох депутатських комісій – бюджетної та гуманітарної. Одним з питань, яке розглядала комісія, було фінансування заходу «Забезпечення регулювання чисельності безпритульних тварин» Центру захисту тварин.

Керівник комунального підприємства Олександра Мельник розповіла, що за час існування центру – з 2017 року - було проведено понад 4 тис. стерилізацій безпритульних тварин. Завдяки таким заходам вдалося значно скоротити чисельність тварин на вулицях міста. Так, за їх підрахунками, якби не проводилась стерилізація, за останніх 5 років у Житомирі б уже розплодилося до 25 тисяч тварин. Наразі ж маємо лише 2 тисячі безпритульних собак, але важливо не припиняти стерилізацію і робити її на постійній основі. Завдяки бюджету участі було придбано 2,5 тис. чіпів для реєстрації вуличних собак і вже прочіповано 2386 собак.

Окрім послуг зі стерилізації Центр захисту тварин проводить ревакцинацію безпритульних собак від сказу, а також займається підбором трупів та евтаназією тварин.

Скрін з сайту Житомирської міськради

Іншим напрямком роботи Центру є надання платних ветеринарних послуг: консультації, вакцинації, щеплення, оперативні втручання різної складності. На умовах договорів співпрацюють з іншими громадами по стерилізації безпритульних тварин, особливо приміськими, з яких собаки можуть мігрувати до міста.

«За увесь час нашої роботи виручка підприємства склала 1,5 млн грн. Ми розуміємо, що ця цифра має рости і намагаємось розширювати спектр послуг з тим ресурсом, який маємо», - розповіла Олександра Мельник.

За її словами, щоб бути конкурентними на ринку платних ветеринарних послуг, Центр почав працювати у вихідні дні, проте бажано, щоб послуги надавалися цілодобово, оскільки часто виникає така потреба, а в Житомирі лише одна приватна клініка працює цілодобово і лише за попереднім записом. Також вона акцентувала увагу на тому, що в Житомирі наразі немає клініки, у якій можна було б одразу зробити і аналізи, і УЗД, рентген. Усе це доводиться робити у різних закладах і втрачається дорогоцінний час.

«Усі ці послуги мають надаватися в одному місці, в одній клініці. У Центрі є лабораторія, ми робимо аналізи, і було б дуже добре мати матеріальну базу - обладнання для діагностики для оперативного визначення діагнозу і надання допомоги тварині. Для цього, як мінімум, має бути УЗД та рентген», - зазначила директор КП «Центр захисту тварин».

За отримані кошти від надання платних послуг у Центрі планують розширювати спектр послуг і поліпшувати умови, зокрема, акцентувалася увага на тому, що лікування безпритульних тварин наразі здійснюється виключно за кошти волонтерів, майданчики для вигулу тварин будуються тільки за спонсорські кошти, а ще в місті немає крематорію чи кладовища для домашніх тварин. Та й умови в самому Центрі – не найкращі, адже капітальний ремонт будівлі має ряд суттєвих недоліків: приміщення не утеплене, відсутня вентиляція, є проблеми з водопостачанням і т.д.

На комісії жваво обговорювали питання подальшого фінансування Центру захисту тварин, оскільки профінансовано було лише за І квартал. Мова йшла про закупівлю у Центру послуг зі стерилізації безпритульних тварин на загальну суму 1 млн 985 тис. грн. За ці кошти комунальне підприємство зможе надати понад 1500 послуг з відлову, стерилізації, вакцинації від сказу та перетримки безпритульних тварин в Житомирі.

Проте деякі члени комісій зауважували, що міський бюджет «не резиновий» і кошти варто спрямовувати на дитячі садочки і школи. Дехто переконував, що підприємство має саме заробляти на своє утримання.

Проте за підсумками голосування гуманітарна комісія підтримала проєкт рішення про фінансування заходу «Забезпечення регулювання чисельності безпритульних тварин» на 2021 рік, під час голосування бюджетної комісії перевага була мінімальною, проте голосів вистачило, аби підтримати дане рішення.

Нагадаємо, 20 січня 2021 року депутати Житомирської міської ради з’їздили на екскурсію в «Центр захисту тварин», аби оглянути умови роботи підприємства, ознайомитись з наявними ресурсами та матеріальною базою для прийняття відповідного рішення щодо подальшого фінансування Центру.

Як повідомляв Житомир.info, у червні 2016 року в Житомирі завершили облаштування Центру захисту тварин на вул.Параджанова. На сесії міської ради 15 грудня цього ж року депутати проголосували за створення комунального підприємства «Центр захисту тварин» і 27 грудня мер призначив Олександру Мельник директором КП.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Центр захисту тварин Мельник стерилізація бюджет фінансування  
Матеріали по темі