Влада

Конкурс на передачу в концесію траси Київ-Житомир-Рівне планують оголосити восени 2021 року

4 February 2021, 15:06

Міністерство інфраструктури оприлюднило Програму державно-приватного партнерства у дорожній галузі, перший етап якої передбачає передачу в концесію шести ділянок доріг, в тому числі – 308 км траси М-06 Київ – Житомир – Рівне.

На спеціальному сайті розміщена вся інформація про програму ДПП.

«Державне-приватне партнерство з використанням механізму плати за експлуатаційну готовність вважається найбільш доцільним для цілей Програми. Цей механізм передбачає фінансування приватним інвестором відновлення та довгострокового технічного обслуговування вибраних ділянок автодоріг. В залежності від проєкту, початкове відновлення автодоріг може передбачати як ремонт або реконструкцію з розширенням існуючих автодоріг, так і будівництво нових ділянок, наприклад, об'їзд населених пунктів. Після виконання початкових робіт, приватний інвестор отримуватиме плату за експлуатаційну готовність – узгоджену в контракті суму, яка залежить від забезпечення приватним інвестором визначених стандартів ефективності (KPI) та технічних вимог», - так визначені основні особливості Програми.

Також описані ключові етапи на 2021 рік:

зима-весна: розробка ТЕО, проведення аналізу ефективності здійснення ДПП, прийняття рішення про підготовку конкурсів;

весна-літо: розробка документації (конкурсних інструкцій для учасників, проєктів договорів ДПП), підготовка кімнат даних;

осінь: публікація оголошення із запрошенням потенційних інвесторів до участі у конкурсах.

Скріншот з презентованих пілотних проєктів програми

Міністр інфраструктури Владислав Криклій нагадав, що шість пілотних ділянок доріг мають загальну протяжність 1400 км.

«Очікуваний обсяг початкових інвестицій за кожним з проєктів складає 200-350 млн доларів. Вони також передбачають подальше утримання дороги інвестором протягом наступних 20 і більше років. А це додаткові інвестиції, що в рази перевищують початкові. Ці дороги не будуть платними для громадян. За інфраструктуру платитиме держава, але в розстрочку протягом 20-30 років. Якщо дорога не утримуватиметься відповідно до встановлених стандартів, платіж інвестору з боку держави зменшується на відповідний розмір штрафів, що визначається договором», - пояснив міністр.

Нагадаємо, Уряд затвердив максимальний розмір плати за разовий проїзд автомобільними дорогами загального користування, побудованими на умовах концесії: він визначатиметься відповідно до категорії транспортних засобів та за кожний кілометр автошляху. Також був визначено, кому дозволений безоплатний проїзд концесійними автошляхами.

Як повідомляв Житомир.info, 29 жовтня 2020 року в Україні презентували першу програму державно-приватного партнерства у дорожній галузі: 6 ділянок доріг загальною протяжністю 1500 км, які були відібрані для потенційних пілотних проєктів ДПП, будуть реалізовані в рамках цієї Програми на першому етапі, в тому числі – капітальний і поточний ремонти дороги Київ-Житомир-Рівне (М-06), орієнтовний обсяг початкових інвестицій – 370 млн доларів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: М-06 Мінінфраструктури концесія дорога ремонт  
Матеріали по темі