Місто

«Житомиргаз» зафіксував виток газу в дев’ятиповерхівці та перекрив подачу: відремонтувати не може, бо ОСББ не підписує договір

8 лютого 2021, 13:35

Майже чотири десятки квартир на вулиці Бориса Тена в Житомирі ось уже 5 днів без газопостачання. Подачу блакитного палива перекрили працівники АТ «Житомиргаз» у зв’язку з витоком газу. Втім, за ремонт пристрою, який вийшов з ладу, оператор газорозподільної системи не береться, оскільки ОСББ не заключило з ним договір. З проблемою мешканці зверталися, власне, до «Житомиргазу», а також у міську раду. Однак станом на ранок 8 лютого газопостачання не відновлене.

Про ситуацію Житомир.info розповів мешканець будинку на Бориса Тена, 100.

«Я мешканець будинку на Бориса Тена, 100. В одному з під’їздів у нашому будинку, а це 36 квартир, протягом 5 днів немає газопостачання. У будинку проживають пенсіонери, маленькі діти. Газопостачання не відновлюється з тієї причини, що є витік газу, саме так зазначають у «Житомиргаз». Ми телефонували у різні інстанції, зокрема і в міськраду. Нам пояснили, що «Житомиргаз» вимагає від ОСББ заключити з ними договір на обслуговування. При цьому ми повинні заплатити на рік наперед за це обслуговування. Мені у міськраді сказали, що це непоодинокі випадки. І ніхто ніяк вплинути не може на цю організацію, зазначають, що вона приватна. Наголошу, що поломка виникла не всередині будинку, а на зовнішніх мережах, а саме на трубі, яка підходить до під’їзду. Ми просили працівників «Житомиргазу» усунути неполадки, адже люди сплачують і за газ, і за його транспортування. Але нам відповіли, що це не їхні обов’язки. Тому просто перекрили», – нарікає чоловік.

У пресслужбі АТ «Житомиргаз» в коментарі Житомир.info пояснили, що аварійна бригада була змушена перекрити газопостачання до під’їзду, адже там склалася небезпечна ситуація – вийшов з ладу пристрій подачі природного палива на весь під’їзд. Самі мешканці відчули запах газу та викликали аварійно-диспетчерську службу. Однак окрім як перекрити газ, працівники нічим зарадити не можуть, оскільки ОСББ не уклала з підприємством договір на обслуговування.

«Щодо ситуації за адресою Бориса Тена, 100: у четвер, 4 лютого, на аварійно-диспетчерську службу надійшло повідомлення про те, що люди відчули запах газу. По приїзду аварійно-диспетчерської служби було виявлено поламку вимикаючого пристрою на під’їзді. Відповідно до норм, було відключено газопостачання, опломбовано цей поламаний вимикаючий пристрій і повідомлено про це балансоутримувача. Оскільки вимикаючий пристрій належить балансоутримувачу, у цьому випадку ОСББ, то відновити газопостачання можна лише за умови його заміни або ремонту. Зважаючи на те, що немає договірних відносин ОСББ з АТ «Житомиргаз», ми не можемо надати їм послуги, адже це має бути передбачено договором. Існує ще одне рішення: ремонт може провести інша компанія, яка має ліцензію на такі види робіт. Після виконання ремонтних робіт та надання АТ «Житомиргаз» відповідних актів, які б свідчили про те, що вимикаючий пристрій замінено і він безпечний, ми відновимо газопостачання», – пояснили в АТ «Житомиргаз».

Отже, скільки часу мешканці будинку лишатимуться без газопостачання, наразі невідомо.

Нагадаємо, у січні 2021 року до редакції Житомир.info зверталися мешканці будинків по вулиці Покровська, 15 та Чуднівська, 94, які скаржилися на відключення газу в їхніх будинках. Люди пояснювали, що газопостачання в будинки припиняли через боржників в окремих квартирах. У пресслужбі АТ «Житомиргаз» запевняли, що газ відключили через технічні причини.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: газ паливо "Житомиргаз" розподіл газу виток газу вул.Бориса Тена  
Матеріали по темі