Місто

У Житомирі для вивозу снігу будуть залучати додаткову техніку, за тиждень використання якої треба заплатити 200-300 тис. грн

15 лютого 2021, 16:41

На вихідних Житомир від снігу прибирали 12 одиниць спецтехніки, комунальники використали 450 тонн піскосуміші, а ось додаткову техніку не залучали.

Про це 15 лютого на брифінгу розповів начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міськради Костянтин Підпокровний.

«У вихідні дні працювала дорожня техніка, не залучали сторонні організації, тільки техніка КП «УАШ». Загалом працювало 12 одиниць техніки – це по прибиранню снігу, трактори та грейдери – у ніч. За два дні – це в ніч з суботи на неділю та з неділі в ніч на понеділок – висипано майже 450 тонн піскосуміші», – говорить начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міськради Костянтин Підпокровний.


Аби прибрати сніг з вулиць міста, планують взяти в оренду спецтехніку. Як зазначили у міській раді, за період негоди на залучення додаткової техніки вже витратили близько 150 тис. грн.

«Завдання номер один – це вивезення снігу з центральних вулиць міста. Тому що коли почне танути, ми будемо всі плавати у воді. Сьогодні залучається (додаткова техніка, – ред.) на безоплатній основі, від завтра врегульовується питання щодо залучення бізнесу або приватних структур до вивезення снігу. КП «УАШ» витрачено 150 тис. грн на залучення додаткової техніки сторонніх організацій. Далі буде визначатися по ресурсу і відповідно до договірних відносин з приватними структурами. Яка це буде вартість: орієнтовно на цей тиждень в межах 200-300 тис. грн буде коштувати залучення сторонніх організацій. Своїми силами вивезти сніг технічно і теоретично неможливо. Все, що є на підприємствах, у яких незадіяна техніка: на даний час мова йде про більш як 20 одиниць техніки – це 6 навантажувачів і до 20 вантажних машин, різних, від 20 до 40 тонн», – розповідає Костянтин Підпокровний.

Вивозити сніг у першу чергу планують з центральних вулиць, а також там, де є проблеми зі зливостоками.

«Звісно, ми знаємо всі слабкі місця штучних споруд, і ми починаємо працювати саме з них – це вулиця Покровська, Грушевського, Хлібна, Київська», – пояснює Костянтин Підпокровний.

А ось якість прибирання тротуарів у міській раді оцінили на трійку по десятибальній шкалі.

«Так само працюємо по тротуарах. Вся наявна техніка КП «УАШ» – це 4 одиниці легкої техніки, яка працює по тротуарах. Крім того, у нас 5 управляючих компаній, які відповідно до укладених договорів з УАШ проводять прибирання територій, також і тротуарної частини. На «трійку» оцінюємо, таку тверду «трійку». Ідеального немає, але на основних вулицях по тротуару можна ходити», – каже начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міськради Костянтин Підпокровний.

Нагадаємо, на робочий тиждень, з 15 по 19 січня, синоптики прогнозують житомирянам до 23 градусів морозу, невеликий сніг та ожеледицю.

Як у Житомирі прибирають замети з центральних вулиць і вивозять сніг, дивіться у відеосюжеті від 11 лютого 2021 року

Як повідомляв Житомир.info, 10 лютого 2021 року житомирські комунальники розповіли про складність прибирання снігу на дорогах міста: техніка застара та багато припаркованих автомобілів.

12 лютого заступник міського голови Олександр Шевчук розповідав, що в Житомирі 70% техніки, яка прибирає вулиці, комунальна, решту орендують або залучають благодійників.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сніг снігопад "УАШ" тротуар дорога замет  
Матеріали по темі