Економіка

​Мінсоцполітики запустило проект для людей з порушеннями слуху: онлайн послуги сурдоперекладача під час звернень

6 March 2021, 16:15

У Міністерстві соціальної політики відкрили пілотний проект «Почуй мене», який забезпечує можливість для людей з порушеннями слуху користуватись послугами сурдоперекладача в режимі онлайн під час звернень.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики України.

«Майже два мільйони наших громадян мають порушення слуху. Як свідчать дослідження, внаслідок багатьох факторів, у тому числі, техногенних, їх кількість постійно зростає. І, якщо раніше порушення слуху найчастіше були вродженими, то зараз суттєво зростає частка порушень, набутих у дорослому віці. Вже сьогодні близько 400 тисяч українців спілкуються жестовою мовою. Під час звернень до Мінсоцполітики вони за допомогою спеціального застосунку на сайті Міністерства зможуть користуватись послугами сурдоперекладача в режимі онлайн і отримувати відповіді на свої запити у вигляді відеолиста. Звернення оброблятимуться операторами «гарячої лінії» для людей з інвалідністю урядового контактного центру, яка працює за номером 15-39», – йдеться у повідомленні.

На думку міністра соціальної політики Марини Лазебної такий проект спростить комунікацію з державою.

«Багато людей з порушеннями слуху думають не словами, а образами, тож їм інколи важко сприймати текстові повідомлення. Лише уявіть, що з такими бар’єрами в спілкуванні вони стикаються під час більшості необхідних звернень: до органів влади, соціального захисту, лікарень. Можливість користуватись послугами сурдоперекладача в дистанційному режимі та отримати відеовідповідь, передбачені пілотом, значно спростять їх комунікацію з державою з питань соціального захисту, соціальних послуг та необхідної допомоги. Але це лише перший крок. Надалі за результатами пілотного проекту ми надамо рекомендації, як поширити новий досвід комунікацій на інші державні установи, органи соціального захисту населення. Наше завдання – забезпечити, щоб кожна людина була почута та мала всі можливості для активної участі у суспільному житті та власної реалізації», - зазначила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна.

Міністр також анонсувала низку заходів, які реалізовує Мінсоцполітики, спрямованих на створення дружнього інклюзивного середовища для людей з порушеннями слуху, здобуття ними якісної освіти та гідної роботи.

Пілотний проект «Почуй мене» реалізується Міністерством соціальної політики у співпраці з громадською організацією «Громадський рух «Соціальна єдність».

Як повідомляв Житомир.info, у 2019 році переможці щорічного конкурсу «Житомире! Я люблю тебе» презентували свої відеоролики, один з них присвячений людям з вадами зору та слуху.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Мінсоцполітики порушення слуху проект сурдопереклад  
Матеріали по темі