Місто

Як вакцинують публічних осіб з непріоритетних груп: досвід знімальної групи Житомир.info

18 березня 2021, 20:13

У лютому 2021 року в Україні розпочалася вакцинація проти COVID-19 препаратом Covishield/AstraZeneca.

Першим лікарем в області, який отримав щеплення від коронавірусу, став завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії міської лікарні № 2 Василь Шутенко.

Станом на 15 березня за інформацією Департаменту охорони здоров’я ОДА, у Житомирській області від початку вакцинальної кампанії щеплена 1271 особа, з яких 130 – за добу 15 березня.

Відповідно до плану міністерства охорони здоров’я, першими щеплення мають отримати медики. Проте виявилося, що багато лікарів відмовляються вакцинуватися, кампанія розгортається повільно, і в перші дні це призвело до того, що залишки вакцини просто викидали. Адже у флаконі десять доз, і після відкриття препарат можна зберігати не більше 6 годин. Щоб уникнути утилізації, Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) дозволило використовувати залишки для вакцинації людей із непріоритетних груп. Але не всіх охочих, а «публічних діячів», які за задумом МОЗУ мають таким чином популяризувати вакцинацію серед населення.

12 березня Житомирська ОДА оприлюднила анкету для реєстрації на щеплення проти COVID-19 для публічних осіб та пояснила, хто саме мається на увазі.

Одна із категорій людей, які можуть взяти участь у кампанії щеплення – це журналісти і ми 16 березня заповнили онлайн-форму.

За кілька днів нам зателефонували і повідомили за добу до вакцинації, що 18 березня можна буде отримати щеплення. В день вакцинації нас попередили про місце і час за годину до самої процедури.

Про те, як відбувається вакцинація осіб з непріоритетної групи та як працюють мобільні бригади дивіться у відео.

Як повідомляв Житомир.info, 23 лютого в Україну з Індії доставили вакцину від коронавірусу. Увечері 24 лютого перша партія в 17,3 тисячі доз приїхала до Житомира.

Тоді ж у житомирській міській лікарні №2 почали вакцинувати медпрацівників, які погодилися на щеплення та працюють з хворими на коронавірус. Першим з таких лікарів став Василь Шутенко.

10 березня житомирський лікар-анестезіолог Василь Шутенко, який першим в області вакцинувався проти COVID-19, розповів про рішення зробити щеплення, реакцію організму та самопочуття через два тижні.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: коронавірус щеплення вакцина вакцинація  
Матеріали по темі