Суспільство

Рибалок попереджають про початок нересту у водоймах Житомирської області і нагадують про штрафи за вилов риби

24 березня 2021, 13:45

На території Житомирської області з 1 квітня 2021 року розпочинається нерестова заборона.

Початок нерестового періоду 24 березня анонсував Житомирський рибоохоронний патруль.

«Нерест – особливий та надзвичайно важливий період у житті мешканців водойм, коли відбувається їх розмноження. З метою охорони, збереження та створення сприятливих умов для природного відтворення водних біоресурсів з першого квітня 2021 року встановлюється весняно-літня нерестова заборона (виділено редакцією). Управлінням Держрибагентства у Житомирській області видано наказ від 23.03.2021 № 9-у «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Житомирської області у 2021 році», – йдеться у повідомленні.

Відповідно до наказу забороняється вилов водних біоресурсів у такі строки:

- у річках та їх кореневих водах - з 1 квітня по 20 травня включно;

- на водосховищах - з 1 квітня по 10 червня включно;

- у придаткових водоймах (протоки, ставки, озера тощо) - з 1 квітня по 30 червня включно.

У цей період забороняється пересування будь-яких плавзасобів, проведення змагань з рибальства, різкі коливання рівня води (для суб’єктів господарювання), здійснення підводного полювання, проведення гідромеханізованих, днопоглиблювальних, вибухових та інших робіт.

Дозволяється любительський і спортивний лов риби з берега в межах населених пунктів, розташованих на берегах водойм, за межами місць нересту однією поплавковою або донною вудками з одним гачком або спінінгом.

За недотримання зазначених норм передбачена адміністративна відповідальність – штраф від 34 до 680 грн. Крім штрафу, за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину. Наприклад, судака – 510 грн, сома — 425 грн, щуки — 340 грн, сазана (коропа) — 306 грн, білого амура — 255 грн, товстолобика — 255 грн, плітки — 85 грн, краснопірки — 68 грн, карася – 17 грн тощо.

У разі нанесення правопорушником значних збитків рибному господарству – передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 КК України. Санкція статті передбачає накладання штрафу у розмірі до 3 400 грн або позбавлення волі строком до трьох років.

Громадян, які стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів, просять повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля Житомирщини: (067) 414 60 74.

Нагадаємо, з 5 грудня 2020 року в Житомирській області розпочалася заборона на вилов раків і триватиме вона до 30 червня 2021 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: риба рибоохоронний патруль рибалка нерест  
Матеріали по темі