Місто

На оптовому ринку у Житомирі перевіряють ранні овочі на вміст нітратів – за день вилучили 100 кг огірків

14 квітня 2021, 13:53

Ранні овочі масово з'явилися на полицях житомирських ринків: помідори, огірки, редька та молода капуста. Свіжі овочі яскраві та запашні, але чи не містять вони приховану небезпеку - нітрати. Щоб дізнатися це йдемо до лабораторії одного з найбільших ринків міста - торгівельного майданчика «Східний», більш відомого, як оптовий ринок «Малинський».

Завідувачка лабораторії Тетяна Матвійчук розповідає, що цього сезону в більшості овочів вміст нітратів відповідає нормі. Втім, з початку квітня до продажу не допустили 450 кг овочів, серед яких огірок та редька.

«Сезон у нас починається у лютому. У цей період до нас поступають огірки, переважно - Станишівка і Калинівка, Київська область. Потім поступово поступає редька із Херсонської області й капуста з Миколаєва та Одеси. З початку сезону вилучено більше тонни недоброякісної продукції. У порівнянні з іншими роками - це не найбільший показник. Це показник нормальний. Ми вважаємо, що у цьому році не так багато продукції йде з перевищенням», - говорить завідувачка лабораторії ветсанекспертизи №6 ТМ «Східний» Тетяна Матвійчук.


Як само перевіряють овочі показує ветсанексперт Юрій Шалаєв. Спочатку він натирає редьку, далі додає розчин, після чого направляє до спеціально приладу. І через кілька хвилин маємо результат.

Всі овочі, які ми бачимо, перевірили сьогодні, 14 квітня. Значні перевищення вмісту нітратів виявили в огірках з Херсону. Овочі, які не пройшли перевірку, утилізують, відповідно сьогодні вилучили - 100 кг огірків.

«Більше огірочки на цей момент, які поступають із Херсонської області. При нормі 300 мг/кг перевищення показує від 500 до 550 мг/кг. Капуста рання поступила сьогодні перший раз з Ізмаїла, Одеська область. Показник дуже чудовий: при нормі 900 мг/кг вона показала 642 мг/кг. Редька при нормі 1200 мг/кг показники від 808 до 1024 мг/кг», - розповідає Тетяна Матвійчук.

Завідувачка лабораторії Тетяна Матвійчук говорить, що по зовнішньому вигляду овоча визначити вміст нітратів майже не можливо.

«Огірок при значному допущенні перевищень буде трохи темнішого кольору, так само й капуста: листя будуть темніші. Покупець повинен у кожного реалізатора попросити експертний висновок, у якому буде вказані результати дослідження даної продукції», - сказала Тетяна Матвійчук.

Наостанок, ветсанексперти радять не відмовлятися від ранніх овочів, але якщо є сумніви, просити експертний висновок у продавців, а також не забувати ретельно мити придбане.

«Я б рекомендувала взагалі продукцію весняну купували. Але при споживанні цієї продукції треба дотримуватися правил. По-перше, огірок чистити, а з капусти знімати верхнє листя та вирізати качан, редьку так само обов'язково чистити, або взагалі замочити в воді хоча б на 30 хвилин», - каже Тетяна Матвійчук.

Як минулого року на оптовому ринку вимірювати вміст нітратів у полуниці та овочах дивіться у сюжеті від 15 червня 2020 року.

Як повідомляв Житомир.info, в лютому у МОЗ розрахували приблизні порції овочів та фруктів, які мають бути у щоденному раціоні.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ринок овочі нітрати перевірка  
Матеріали по темі