Суспільство

В Україні запустили проєкт «Мішечок»: учнів з Житомирської області запрошують до участі в конкурсі з пошиття екоторбинок

16 квітня 2021, 15:52

В Україні запустили Всеукраїнський проєкт «Мішечок», у межах якого пройде національний конкурс з пошиття екологічних торбинок. Мета – поширення ідеї відмови від пластику. Тож учнів з Житомирської області запрошують шити екоторбинки та вигравати призи.

Про це Житомир.info повідомила менеджер пресцентру Міжнародного молодіжного руху «School Recyling World» у Житомирській області Анна Українець.

Конкурс матиме індивідуальні та колективні номінації. Тривалість проєкту – до 7 травня.

«Проблема надлишкового використання пластику довгий час підіймається на законодавчому рівні в Україні. Середньостатистичний громадянин використовує близько 500 пакетів за рік. Якщо порахувати за кількістю населення, то за рік викидається близько 20 млрд поліетиленових пакетів. Саме тому Комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт №2051-1 про їхнє обмеження, розповсюдження каратиметься штрафами. Зовсім скоро мішечки стануть повноцінною заміною пластикових пакетів», – зауважують у пресцентрі «School Recyling World».

Зазначено, що минулого року учасники проєкту разом пошили 18 тисяч мішечків, якими й дотепер користуються в повсякденному житті.

Проєкт підтримали Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерство освіти і науки України, Український державний центр позашкільної освіти, Національний екологонатуралістичний центр.

З якими торбами, що замінюють пакети, ходили житомиряни у червні 2020 року, дивіться у фоторепортажі

Нагадаємо, 3 липня 2020 року, у Міжнародний день відмови від поліетилену, в гіпермаркеті «Ашан» житомирян запрошували долучитися до екологічного проєкту #ЦяТорба та ініціативи «День без поліетилену». Проєкт #ЦяТорба у 2019 році започаткував «Житомирський Бізнес-клуб» спільно з міською владою. Мета проєкту – обмежити надмірне використання поліетиленових пакетів та сформувати нову екологічну поведінку.

Як повідомляв Житомир.info, на сесії міської ради 23 квітня 2019 року ухвалили рішення «Про обмеження використання пластикових пакетів на території Житомирської міської об’єднаної територіальної громади», яким передбачається обмеження використання пластикових пакетів та рекомендація магазинам змінити стандарти обслуговування. 22 травня члени Житомирського міськвиконкому теж підтримали проєкт #ЦяТорба, який обмежить використання пластикових пакетів у місті. 28 травня мер Сергій Сухомлин створив наглядову раду цього соціально-екологічного проєкту та затвердив її склад.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: екоторба торба пакет поліетилен  
Матеріали по темі