Місто

Як діяти при укусі кліща та чому в житомирських парках не провели протикліщову обробку

20 квітня 2021, 16:38

Весна – це не лише час прогулянок у парку, а й початок сезону активності кліщів. У квітні-травні слід бути особливо пильними до цих павукоподібних, адже вони переносять небезпечні захворювання.

«Укуси кліщів можуть призвести до Лайм-бореліозу, кліщового енцефаліту і навіть до інвалідності», – каже сімейний лікар Ольга Демченко.

Якщо вас вкусив кліщ, необхідно терміново його зняти. Краще за все звернутися до травмпункту. За словами сімейного лікаря, видалити павукоподібного можна самостійно, але проконсультуватися з лікарем ніколи не буде зайвим.

«Можна видалити самостійно кліща, але це потрібно зробити обережно, щоб видалити всього кліща та його «хоботок», щоб він не залишився в шкірі. Краще видаляти пінцетом або загорнути у марлю та викручувати розхитуючи помаленьку зі шкіри. Обробити місце укусу антисептичним розчином і далі спостерігати за собою. Якщо раптом з'явилося почервоніння або стала коливатися температура, тоді негайно звертатися до лікаря. Симптоми можуть проявитися через 3-4 дні, а можуть через 2 тижні. Якщо людину вкусив кліщ, і вона звернулася до сімейного лікаря, тоді лікар направить такого пацієнта зробити аналіз на Лайм-бореліоз в усі лабораторії, які роблять такі аналізи», – говорить сімейний лікар Ольга Демченко.


Найчастіше кліщів можна зустріти в лісі, парку або сквері. Минуло року в у Житомирі планували провести протикліщову обробку, але через погодні умови цього так і не зробили.

Директор парку розповідає: у 2021 році дезінфекцію проведуть, але коли – поки невідомо, адже спочатку треба дізнатися, чи не нашкодить це білкам.

«У цьому році у нас запланована акарицидна обробка від кліщів. Але викликає сумніви те, що виконавці робіт не можуть нам гарантувати, що при цій обробці не постраждає популяція білок, які живуть у нас в гідропарку та в парку імені Гагаріна. В рамках угоди про спільну діяльність з Поліським національним університетом ми зараз відправили запит. Якщо ми отримаємо рекомендації позитивні про те, що саме цим препаратом можна обробляти території парків без шкоди для популяції тварин, які у нас проживають, тоді ця обробка буде проведена. Будемо наполягати, щоб виконавці робіт надали альтернативні препарати. Той препарат, який вони пропонують, насправді пройшов всі процедури сертифікації в Україні. Назва препарату л – Циперметрин», – розповідає директор КП«Парк» Ігор Леонченко.

У цьому році протикліщову обробку планують провести у парку ім. Гагаріна та гідропарку, з використанням спеціальної технології. У 2020 році на ці заходи було передбачено 49 тис. грн, за словами директора парку, ці кошти залишилися і будуть витрачені за призначенням.

«І гідропарк, і парк ім. Гагаріна – фактично площа, яку ми плануємо обробити, це 10 га. Пересувна пушка, водний розчин препарату, в міру обробки площі пушка буде пересуватися. Мінімум на 3 дні парк треба закривати. Ці кошти так і залишилися в програмі, тому вони й будуть використані на обробку від кліщів. Це до 50 тис. грн. Тендерна процедура не потрібна, тому що тендерні процедури проводяться після суми 50 тис. грн», – пояснив директор КП «Парк» Ігор Леонченко.

Зазначимо, що до цього від кліщів територію парків не обробляли.

Нагадаємо, в травні 2020 року з міського бюджету виділили 220 тис. грн. на дезінфекцію житомирських парків та зарплату працівників КП «Парк».

У липні 2020 року директор парку розповів, що через погодні умови протикліщову обробку в житомирських парках планують проводити восени.

Як повідомляв Житомир.info, у травні 2019 року житомирські лікарі розповіли, як самостійно витягнути кліща та чого варто боятися після укусу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: кліщ парк гідропарк  
Матеріали по темі