Місто

Земельні питання на позачерговій сесії Житомирської міськради: ДБСТ, МБФ та «Фаворит»

17 May 2021, 13:16

На позачерговій сесії Житомирської міської ради, яка вранці 17 травня тривала близько пів години, розглянули чотири питання.

Зазначимо, що попри розпорядження мера, засідання проходило без онлайн-трансляції, а після завершення виклали відео на YouTube-каналі міськради.

У порядку денному три питання були «земельні» і одне стосувалося внесення змін до міської програми будівництва – виділення 8,5 млн грн на облаштування скверу та вставлення 50-метрового флагштока з великим державним прапором, детальніше дивіться у сюжеті.

Першим депутати розглянули проєкт рішення про надання дозволу громадянину на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд.

«Минулого року депутати проголосували і виділили дві земельні ділянки фізичним особам для будівництва двох дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) в місті Житомирі. Ці будинки будуються за рахунок благодійного фонду і всіх запрошую 1 червня на відкриття вже побудованих будинків, під які ми минулого року надали земельні ділянки. Зараз у німецького фонду є можливість профінансувати будівництво одного будинку. Підібрали земельну ділянку в тому ж самому мікрорайоні і сьогодні, якщо буде ваша згода, її надаємо», - пояснив перед голосуванням мер Сергій Сухомлин.

«За» проголосували 37 депутатів, ділянку площею 0,08 га виділили за адресою: пров.Шумський, 24.

Друге питання стосувалося розгляду клопотання юридичної особи стосовно затвердження технічної документації із землеустрою та надання права користування земельною ділянкою.

Проєктом рішення Міжнародному благодійному фонду «Місія в Україну» в оренду на 5 років передали земельну ділянку площею 1 га за адресою: проїзд Шпаковський, 15. За пропозицією бюджетної комісії в додатку до проєкту рішення вказали орендну плату за користування земельною ділянкою – 57 тис. 571 грн 87 коп. на рік. Також там зазначено, що надання ділянки в оренду припиняє дію договору суперфіцію, укладеного Житомирською міською радою з Міжнародним благодійним фондом «Місія в Україну» 27.12.2019 за № 252, за взаємною згодою сторін.

Нагадаємо, у лютому 2020 році прокуратура через суд домоглася скасування рішення Житомирської міської ради, яким у 2016 році Міжнародному благодійному фонду «Місія в України» дали земельну ділянку на Корбутівці для будівництва реабілітаційного центру. Однак, на сесії міської ради 31 жовтня 2019 року ухвалили рішення, яким з МБФ «Місія в Україну» уклали новий договір суперфіцію терміном на 3 роки на цю ж ділянку площею 1 га. Майже через півтора року після рішення сесії прокуратура знову звернулася до суду.

Також депутати розглянули оприлюднений 14 травня проєкт рішення про надання права користування земельною ділянкою: дочірньому підприємству «Фаворит ОПТ» акціонерного товариства закритого типу «Фаворит» в оренду на 5 років здали земельну ділянку площею 0,78 га про пров.Червоний, 41-а, орендна плата – 230 тис. 187 грн 31 коп. на рік.

Зазначимо, що ДП «Фаворит ОТП» було єдиним учасником і стало переможцем конкурсу на будівництво соціального житла про пров.Червоний, 41-а. Згідно з конкурсом, фірма повинна надати соціальне житло вартістю 5 815 грн за квадратний метр загальною площею 3505 квадратних метрів. Терміни будівництва – три роки.

Депутатів цікавило, скільки саме квартир в новобудові отримають житомирські освітяни і медики.

«Минулого року цю ділянку в мікрорайоні Маликова ми виставляли на аукціон приблизно за 6 млн грн, бажаючих взяти в ньому участь не було. За умовами конкурсу, компанія має передати медичним і освітнім (житлово-будівельним) кооперативам 3,5 тис. кв.м., це приблизно 70 квартир за незмінною ціною 5 тис. 800 грн за метр квадратний. При вартості житла в Житомирі 15-16 тис. грн це майже в три рази менше», - наголосив Сергій Сухомлин.

Перед голосуванням депутатка від ВО «Батьківщина» Олена Розенблат заявила про конфлікт інтересів і що голосувати не буде. Зазначимо, що власниками компанії ДП «Фаворит ОПТ» є депутатка Житомирської міської ради Олена Розенблат та дружина її брата, екснардепа Борислава Розенблата – Жанна Розенблат.

«Компанія-забудовник не втручається у розподіл (соціального) житла, замовником будівництва є міська рада, управління капітального будівництва і кооперативи, угода тристороння. Будівельні роботи ще не почалися, зараз вирішується питання передачі земельної ділянки, щоб можна було звертатися в департамент містобудування і отримувати містобудівні умови і обмеження», - поінформувала Олена Розенблат.

Голова фракції «Слуга народу», ректор Житомирської політехніки Віктор Євдокимов цікавився, як формувалися списки тих, хто має отримати соціальне житло в новому будинку.

«Ще три роки тому, коли ми вирішили таким чином допомогти нашим освітянам і медичним працівникам, їх профспілки створили ці кооперативи, ми їм лише допомогли їх зареєструвати. Чергу, хто має право, номера в черзі розподілялися всередині цих кооперативів через профспілки, ми не мали до цього ніякого відношення. Вони лише надали нам пропозиції по квартирах – кому однокімнатну, кому двокімнатну, кому трикімнатну», - сказав мер Сергій Сухомлин.

Як повідомляв Житомир.info, 26 грудня 2018 року Житомирська міська рада планувала провести земельний аукціон з продажу ділянки площею 0,78 га по провулку Червоному, 41-а зі стартовою ціною 6 млн 750 тис. грн, але торги не відбулися. На сесії міської ради 31 жовтня 2019 року пропонували КП «Центр інвестицій» надати в постійне користування ділянку площею 0,78 га на провулку Червоному, 41-а для будівництва багатоквартирного житлового будинку з соціальним житлом, але достатньої кількості голосів пропозиція не набрала.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада земля "Місія в Україну" ДБСТ Сухомлин "Фаворит" Розенблат соціальне житло  
Матеріали по темі