Місто

Перший тест цьогорічного ЗНО в Житомирі: температурний скринінг, антисептики та маски

21 May 2021, 13:51

21 травня стартувала основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Перший іспит – з хімії, на нього зареєструвалося 423 учасники з Житомирської області. Іспит проводять у Житомирі у двох облаштованих пунктах тестування.

«Сьогодні стартує зовнішнє незалежне оцінювання. На відміну від попередніх років, воно розпочинається не з масового предмета, а з хімії, на яку зареєструвалося всього 423 учасники. Тому тестування проходить лише у двох пунктах тестування, які розміщенні у Житомирі. Тестування буде проходити у Житомирському міському колегіумі та Житомирській школі №6 імені Короленка», – говорить уповноважена особа Українського центру оцінювання якості освіти Микола Сюравчик.


Один з пунктів тестування – це ЗОШ №6. Тут за пів години до того, як розпочали запускати до аудиторій, збираються учасник ЗНО. Одні помітно хвилюються, а інші налаштовані рішуче.

«Трішки хвилююся, іду здавати хімію. Взяла антисептик і три маски», – ділиться учасниця ЗНО Каміла.

«Ні, не хвилююсь. Здам на 200 балів», – каже учасник ЗНО Михайло.

До пункту тестування допускають лише в масці. Перед входом медичні працівники просять обробити руки та міряють температуру. Аудиторії розраховані на 15 учасників.

«Стрілочками зображено, що має бути дотримана дистанція. На вході є медичний працівник, який відповідно одягнений у захисний халат та щиток, дезінфектор для обробки рук, вимірюється температура. Далі по всьому шляху учасника тестування є відповідні засоби захисту та дезінфекції. Аудиторій у цьому закладі 15, приблизно 300 учасників тут сьогодні буде перебувати. Кожен учасник сидить за окремим столом. Дезінфікуючі засоби є для кожної аудиторії та кожного учасника зовнішнього незалежного оцінювання», – розповідає т.в.о директора департаменту освіти і науку Житомирської ОДА Наталія Осипович.

Цього року учасників тестування масками не забезпечують.

«Для області була виділена субвенція на закупівлю дезінфікуючих засобів та засобів індивідуального захисту для всіх пунктів тестування на основну та додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання – це 660 тис. грн. В області всього 55 пунктів для проведення ЗНО, і всі пункти забезпечені. Працівники, відповідальні та медичні працівники забезпечені халатами та щитками. Всі учасники забезпечені дезінфікуючими засобами для обробки рук. В цьому році порядком використання коштів маски не були передбачені», – озазначає Наталія Осипович.

Зазначимо, що на перший тест ЗНО з хімії з’явилися 328 учасників (77,5 % від зареєстрованих).

Графік основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання-2021 – тут

В яких умовах складали перший тест ЗНО у 2020 році дивіться тут.

Нагадаємо, у Житомирській області участь в ЗНО в 2021 році беруть понад три тисячі працівників освіти, вакциновані від коронавірусу лише 560.

Як повідомляв Житомир.info, у 2020 році в Житомирській області понад три тисячі учасників не з'явилися на ЗНО, а результати з математики були гіршими, ніж в 2019 році року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ЗНО хімія школяр абітурієнт іспит  
Матеріали по темі