Місто

Житомиряни зняли на відео диких лисиць біля монумента Слави, спеціалісти попереджають про небезпеку сказу

15 June 2021, 16:36

У Житомирі біля монумента Слави містяни вдень зафіксували на відео лисиць, які, ймовірно, наблизились до центру в пошуках їжі. Неодноразово лисиць зустрічали й в міському гідропарку.

Яку небезпеку можуть нести дикі тварини у населених пунктах та як житомирянам потрібно поводитися, якщо побачили у місті лисицю, – далі у сюжеті.


«Люди можуть залишати рештки їжі в місці відпочинку, тому побачити лисицю в населеному пункті – це не надзвичайна подія. Але є небезпека від лисиць, адже вони є переносниками інфекційної хвороби – сказу. Це досить страшна хвороба з летальним наслідком може бути, якщо вчасно не вжити відповідних заходів. На перший погляд, ви навіть не побачите, що вона хвора сказом, тому ні в якому разі не потрібно їх підгодовувати, брати на руки, приносити додому. Лисиця – це хижак, і вона може вкусити, зазвичай це так і стається», – розповідає завідувач сектору обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Логвінчук.

За словами ветеринара, якщо людину вкусила дика тварина, то одразу потрібно звернутися у травмпункт, у випадку з домашньою твариною – до ветеринара. Для профілактики сказу собакам та котам рекомендують щорічно робити щеплення.

«При укусі лисиці більша ймовірність, 90%, що людина заразиться сказом чи тварина. Перша ознака – дика тварина ніколи не підійде до людини, адже в неї є страх самозбереження, тому вона тікає. Якщо тварина підходить або кидається, потрібно подалі відійти. У хворих тварин перша ознака – це скуйовджене хутро, слинотеча. Але є форми сказу дві – буйна і тиха. Тиха форма сказу характеризується тим, що тварина проявляє неприродну ласку, вона не повинна така бути, а буйна проявляє агресію. Для людини, якщо вчасно не звернутися в травмпункт, то може бути летальний випадок. Після будь-якого контакту з будь-якою твариною, навіть домашньою, людині потрібно звернутися в травмпункт», – зазначає ветеринар обласної державної лікарні ветеринарної медицини Володимир Хмельницький.

Щорічно у місті фіксують два-три інциденти, які пов'язані з лисицями.

«Нещодавно закрився неблагополучний пункт в одному з гаражних кооперативів Житомира. Лисиця прийшла і загинула в гаражному кооперативі, при дослідженні трупа виявили сказ, і всі заходи були проведені, а тварини, які були контактували – вакциновані. З лисицями по два-три випадки може бути в рік», – додає ветеринар Володимир Хмельницький.

Нагадаємо, у жовтні 2020 року на вулиці Чуднівській у Житомирі містяни виявили мертву лисицю, що лежала на узбіччі дороги. Фахівці зазначали, що «прогулянки» лисиць у місті – нерідкість: тут тварини шукають собі поживу.

Як повідомляв Житомир.info, на початку 2021 року ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області інформувало, що на території регіону відстріляли більше 500 лисиць, аби перевірити, чи подіяла пероральна вакцина, яку восени розкидали зі спеціально обладнаних літаків над лісовими та польовими угіддями.

Як 12 вересня 2019 року із чотирьох літаків АН-72 розкидали вакцину, дивіться у сюжеті.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: лисиця лис тварина сказ ветеринар лісівник  
Матеріали по темі