Місто

​Пішохідні фонтани у Житомирі: чому популярні, який вигляд мають та коли запустять нові

1 липня 2021, 16:08

Пішохідні фонтани, або ще їх називають «сухими» фонтанами, в останні роки набули популярності в Україні. Головна їх перевага – це можливість взаємодіяти з водою. Якщо говорити про технічні переваги, то в фонтані без традиційної чаші не збирається сміття, а коли не сезон для розваг з водою, то площа може бути пішохідною.

У Житомирі вони також стали трендом, і сьогодні в місті є два працюючих пішохідних фонтани та два - на етапі будівництва.

Перший пішохідний фонтан з підсвіткою офіційно запустили на вулиці Михайлівській 21 квітня 2018 року. До цього там була бетонна чаша, накрита дошками, яка слугувала сценою. Фонтан нового формату місту подарував меценат Вірджініо Фіданца, який разом з італійською компанією оплатив обладнання вартістю в 50 тисяч євро. Сьогодні – це одне з найулюбленіших місць маленьких житомирян.

Другий сухий фонтан з підсвіткою побудували в рамках бюджету участі 2017 року в мікрорайоні Маликова. Запрацював він у 2021 році. Зараз діти з радістю бавляться у воді.


Цього року в місті з’явиться ще два пішохідних фонтани.

Один на Новому бульварі. Зараз тут прокладають нові комунікації. За проєктом вода має утворювати арку, тому він буде відрізнятися від тих, що вже є у місті. Завершити роботи планують в серпні.

Другий фонтан буде на набережній. Зараз вже можна побачити, який вигляд він має, коли вимкнутий. Директор підрядної фірми журналісту Житомир.info розповів, що під час тестового включення були виявлені певні недоліки, тому наразі їх виправляють. Коли житомиряни зможуть побачити його у всій красі – поки невідомо.

«Такі фонтани я побачив в Європі, чи в Сполучених Штатах, вже не пам'ятаю. Такі фонтани дуже подобаються дітям, вони там розважаються. Не знаю, чи задоволені цим батьки, чи незадоволені, більшість все-таки задоволені, але дітей потім все одно потрібно переодягати. Це класна емоція, доступність, відхід від традиційних фонтанів, де ти спостерігаєш за красою води. Тут фактично інтерактив, ти сам можеш брати участь в роботі цього фонтану. Класно, що з'явилися спонсори італійці, які допомогли місту придбавши обладнання. Стартанули з першого, після цього на Маликова з'явився, зараз плануємо на Новому бульварі», - говорить Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Окрім пішохідних у Житомирі чимало класичних фонтанів. Один з найбільших знаходиться перед аркою в парку імені Гагаріна. За словами міського голови, у 2022 році його реконструюють, але зі збереженням зовнішнього вигляду.

«У нас ще є чудові фонтани на Старому бульварі, але це вже наступна сторінка. Думаю, що з наступного року ми почнемо робити цей проєкт. Там фонтани треба зберегти, якими вони були, бо це історія міста, тому ми збережемо. Буде повна реконструкція, новий граніт замінимо, але в таких пропорціях і вигляді, як воно є», - зазначив Сергій Сухомлин.

А взагалі, спостерігати за водою у будь-якому фонтані цікаво та весело.

Як повідомляв Житомир.info, у 2021 році сезон фонтанів стартував з запізненням. 6 травня більшість водограїв у місті були вимкнені, щоправда, деякі з них працювали у тестовому режимі, інші ще не запускали, бо вони потребують ремонту.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: фонтан пішохідний фонтан сухий фонтан  
Матеріали по темі