Місто

Мешканці Мальованки прийшли на сесію Житомирської міськради, щоб розказати про проблеми з новою тролейбусною лінією

5 July 2021, 17:28

На сесію міської ради 5 липня прийшли житомиряни, які проти будівництва тролейбусної лінії на Мальованку через вулицю Героїв Пожежних. Люди звернулися до мера із проханням обрати іншу вулицю для проєкту.

Також попросили не спекулювати тим, що паркани жителів вилізли на тротуари.

«Там у нас є така ділянка, де залишилось метр тротуару і посередині стовп, потрібно його з дитинкою в садочок обійти по проїжджій частині, де йде тролейбус, де пожежна частина і може виїхати пожежний автомобіль по тривозі. І як нам бути?Говорять, що ми захопили тротуари. Ні, шановне панство, шановні депутати молоді, ви ще дуже молоді, а колись вулиця Героїв Пожежних мала хвилясту дорогу і люди як жили, так жили, відповідно до цієї дороги. Коли прокладали асфальт і вирівняли дорогу, то в'їхали людям майже в хату, не те що тротуар, в хати, електроопори залишилася в городах», - розповідає місцевий мешканець Олексій.

Начальник управління транспорту та зв’язку Констянтин Підпокровний відповів, що вулиця завузька для будівництва лінії, однак не порушували жодних норм.

Він також зауважив, що підрядник не організував належним чином рух транспорту на ділянці через те, що частину знаків вкрали.

«В першу ніч була, на жаль, вкрадена частина знаків. Тому ми зараз на опорах їх допомагаємо підряднику встановити, тому щоночі їх, на жаль, крадуть. З приводу опорної частини, дійсно опори зараз не стоять, але і проведення робіт, подальше укладання кабелю, який буде під землею і опор, призупинено у зв'язку з тим, що є невдоволення людей. Візуально вбачається, що вони будуть посередині тротуарної частини. По 99% всіх опор, які будуть встановлені - їх буде понад 200 опор - прохідна частина тротуару складає 1,5 метра з одної або з іншої сторони. Вулиця дійсно завузька, але чинні норми, які стосуються пішоходів, вони не порушені», - прокоментував начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради Костянтин Підпокровний.

«99% правильно встановлених опор - це, мабуть, на всій ділянці майбутньої тролейбусної лінії. А у нас частина завузька від першого дому до пожежної частини й це складає, наприклад, 30% шляху Героїв Пожежних і саме на цій частині буде не 1% неправильно встановлених опор, а вже буде 30%, де не буде 1,5 метри», - зауважує місцева мешканка Тетяна.

А щоб розв'язувати проблему з будівництвом тролейбусної лінії, люди запропонували зробити заїзд на Мальованку біля водоканалу.

«Поліція сказала, що не можна заїжджати на Піонерську на широку вулицю з Чуднівської направо біля монумента, тому можна протягнути по Чуднівській до водоканалу і направо перед водоканалом і там якраз новий район застоюється, широкі вулиці, тротуари потрібно зробити, бо є ділянки, де їх взагалі немає і будинки стоять далеко, які будуються. До Героїв Пожежних і наліво, пожежна частина не буде затримана і проєкт буде збережений, гроші грантові теж», - додає Тетяна.

Мер запропонував депутатам виїхати на вулицю Героїв Пожежних після сесії.

«Створюємо групу, яка буде відповідати й тут були гарні пропозиції, можливо, ми зробимо коригування цього проєкту, з іншої сторони заїзд зробимо», - сказав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Про результати виїзного засідання розповів начальник управління транспорту та зв’язку Констянтин Підпокровний.

«По факту, ми будь-яких рішень не приймали щодо зупинки проведення робіт або інших варіантів схем маршрутів і так далі. Лише було прийнято рішення, що у кожному індивідуальному випадку, тобто розміщення опор і перенесення, яке відповідає проєктному рішенню, на метр-півтора і так далі буде прийматись за погодженням з проєктантом, за погодженням замовника - це у нас наше комунальне підприємство «ТТУ» та відповідно людей, які проживають біля опори. Це рішення було прийнято і надалі була проведена робоча нарада з усім заціпленими, більш технічні питання проговорювались. На завтра плануємо продовжити роботи зі встановлення опор на даній ділянці проходження тролейбусної лінії», - говорить начальник управління транспорту та зв’язку Констянтин Підпокровний.

Нагадаємо, у червні 2021 року на вул. Героїв Пожежних почали прокладати мережу для майбутньої тролейбусної лінії на Мальованку. Тоді ж Олександр Шевчук інформував, що будівництво нової тролейбусної лінії на Мальованку хочуть закінчити до початку вересня.

Однак проти будівництва виступили мешканці вулиці Героїв Пожежних, які кажуть, що опори на тротуарах заважатимуть пішоходам, а вулиця для тролейбуса завузька.

Як повідомляв Житомир.info, 31 липня 2019 у Житомирі уклали грантову угоду з ЄБРР на 2 млн євро, за які побудують тролейбусну лінію на Мальованку. Одразу потому в Житомирі розпочали роботу над проєктом нової тролейбусної лінії і планували обговорити маршрут з мешканцями мікрорайону Мальованка. У жовтні 2019 Житомирське ТТУ оголосило тендер на виготовлення проєкту будівництва тролейбусної лінії по вул. Героїв Пожежних за 600 тис. грн.

У лютому 2020 міська комісія з безпеки дорожнього руху активно обговорювала проєкт будівництва нової тролейбусної лінії на Мальованку, а саме за якою схемою рухатимуться тролейбуси. Тоді у коментарі Житомир.info начальник управління транспорту і зв’язку Костянтин Підпокровний розповів, що старт реалізації проєкту залежить від тендеру, який проводитиметься на міжнародній електронній платформі ЄБРР. У жовтні 2020 року стало відомо, що на тендер з будівництва тролейбусної лінії на Мальованку подали пропозиції три фірми.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: тролейбус Мальованка сіськрада сесія вул.Героїв Пожежних Підпокровний  
Матеріали по темі