Місто

Ні чітких вікових обмежень, ні правил: житомирські патрульні дали поради щодо безпечної їзди електросамокатами

7 July 2021, 16:34

Все більше житомирян надають перевагу електросамокатам. Хтось пересувається на власному, а хтось бере в оренду. Такий вид транспорту екологічний, зручний та може скласти конкуренцію велосипеду.

Утім, електросамокати досі залишаються поза законом, адже у ПДР – жодної згадки про них немає. В патрульній поліції говорять: це дійсно стало проблемою, адже такий транспорт вже потіснив пішоходів і може наражати на небезпеку інших учасників дорожнього руху.

«Сказати про якість конкретні правила, про якісь конкретні вимоги до водіїв такого виду транспорту важко, тому що наразі в правилах дорожнього руху не визначені такі поняття, як «електросамокат» або «моноколесо», «гіроборд» чи «гіроскутер». Взагалі, зважаючи на конструкцію цих транспортних засобів, вони можуть рухатися зі значною швидкістю, чим можуть наражати на небезпеку інших учасників дорожнього руху, тобто велосипедистів, пішоходів, а також користувачів такого електротранспорту, тому що вони можуть потрапляти в дорожньо-транспортні пригоди, як наслідок – отримувати тілесні ушкодження або будуть механічні пошкодження», – розповідає пресофіцер патрульної поліції Житомирської області Ігор Іванюк.


Наразі є законопроєкт №3023, який має врегулювати правила для категорії «персональний легкий електротранспорт». А поки його не ухвалили, в патрульні поліцейські радять, як саме пересуватися містом на електросамокаті.

«Поки чітких правил і вимог немає, ми хочемо вкотре закликати користувачів такого електротранспорту дотримуватися основних правил дорожнього руху. Наприклад, як для велосипедистів передбачено, що потрібно рухатися якомога правіше проїзної частини, найближче до тротуару, керувати електротранспортом не в стані алкогольного сп’яніння. Вкотре хочеться сказати, що не потрібно їздити по тротуарах, потрібно їхати по проїзній частині, як говорив раніше, якомога правіше, щоб це було безпечно. Користуватися світловідбиваючими елементами, щоб вони на одязі були, користуватися пасивними засобами безпеки – шоломами. Але багато хто просто ігнорує елементарні правила та їздить як заманеться, тому що всі знають, що це питання досконало не врегульоване і користуються цим», – говорить пресофіцер патрульної поліції Житомирської області Ігор Іванюк.

А ось щодо користування неповнолітніми таким видом транспорту виникає ще більше запитань, адже чітких правил також немає. Тому краще кататися під наглядом дорослих.

«Взагалі передбачено правилами, самою інструкцією, де вказано вік, з якого можна користуватися електротранспортом, скоріш за все, я впевнений, що там вказано, що повнолітнім можна користуватися. Тому що такий вид транспорту може завдати значну шкоду не лише життю та здоров'ю, а також і майну, відповідно, відповідальність лягатиме на особу, яка повинна це відшкодувати», – сказав Ігор Іванюк.

Аварійні ситуації за участі користувача електросамокатом вже траплялися в інших містах, у Житомирі таких випадків не було зафіксовано. Попри те, що в ПДР така категорія наразі не вказана, в патрульній запевнили, що у будь-якому випадку будуть реагувати.

«Звичайно, що кожна ситуація поки що є унікальною. Реагувати ми будемо, в залежності від ситуації будуть прийматися конкретні рішення. Будуть оформлюватися протоколи на таких водіїв», – зазначив пресофіцер патрульної поліції Житомирської області Ігор Іванюк.

Нагадаємо, 25 червня 2020 року на під час «Майстерні міста» заступник мера Олександр Шевчук розповідав, що в Житомирі робитимуть велодоріжки під час реконструкції вулиць, але грошей на це немає.

А в серпні 2020 року в мерії говорили, що на Київській у Житомирі можуть облаштувати велодоріжку на тротуарі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: електросамокат гіроборд гіроскутер патрульна поліція ПДР  
Матеріали по темі