Місто

У Житомирі завершили будівництво «Музею каменю», але каміння так і не встановили

8 липня 2021, 15:50

Нові лавки, ліхтарі, смітники і тротуарна плитка з елементами «вишиванки» – такий вигляд сьогодні має «Музей каменю Житомирщини», проєкт Миколи Кропивницького, батька депутата обласної ради. Хоч проєкт не став переможцем бюджету участі 2018 році, його все ж вирішили реалізувати.

Проєкт коштував майже 1 млн 500 тис. грн. З міського бюджету виділили 250 тисяч грн.

«Там був залишок, якого не вистачало, нам в листопаді виділили 250 тис. грн. В цьому році довиділили 250 тисяч згідно з кошторисом. Просто кошти виділялися частинами, й субвенція з облдержадміністрації. В ці кошти входило озеленення, лавки, освітлення, смітники, облаштування плитки, загалом будівельні роботи. Загалом було виділено 1 млн 500 тис. грн. Мінус проєктні роботи, технагляд, авторський нагляд, будівельні роботи коштували приблизно 1 млн 300 тис. грн. Залишок коштів невикористаних, економія – 10 тис. грн, вони будуть повернуті до бюджету», – розповів начальник управління капітального будівництва В’ячеслав Глазунов.


Завершений об’єкт 2 червня управління капітального будівництва передало на баланс «Зеленбуду». Але наразі тут не вистачає головного елементу музею – каміння. За словами начальника управління, кошти на експонати не були передбачені.

«В проєкті було виділено обмежено коштів. Було запроєктовано гранітні види плитки, викладено воно у формі вишиванки. Але самі камені в проєктно-кошторисну документацію не входили. З автором проєкту була домовленість, що він проведе збори з нашими виробниками, хто утримує кар'єри, й кожен працівник надасть свою експозицію. Перемовини ще ведуть, думаю, що найближчим часом всі експозиції будуть виставлені», – пояснив В’ячеслав Глазунов.

З різних кар'єрів Житомирської області планують привести близько 20 експонатів. Яких вони будуть розмірів, остаточно ще не вирішили.

«Вони йдуть по два боки, зараз там півколом висаджені туї та самшит, і на цих місцях буде 20 експозицій каменю. Різні були пропозиції, хотіли брили ставити по 1,5-2 тонни, пропозиція каменярів – вже готова конструкція метр на метр, з одного боку шліфована, полірована, обрізана, і на ній табличка з назвою порід», – говорить начальник управління капітального будівництва В’ячеслав Глазунов.

В управлінні капітального будівництва зазначили, що каміння у сквері на вулиці Чуднівській мають встановити до кінця літа.

Нагадаємо, на Корбутівці реалізують проєкт бюджету участі Миколи Кропивницького "Музей каменю Житомирщини", вартістю 1,5 млн грн, який не переміг. Почали реалізовувати цей проєкт наприкінці 2019 року за 600 тис. грн, які надійшли з обласного бюджету за сприяння депутата облради Володимира Кропивницького.

Як повідомляв Житомир.info, 18 грудня 2019 управління капітального будівництва підписало договір з підрядником – ТОВ «Полісся Міськбуд» на 1 млн 378 тис. 81 грн 20 коп., за яким роботи мали бути завершені до кінця травня 2020 року. Через три дні підрядник отримав 528 тис. грн за виконані роботи з реконструкції території благоустрою скверу «Музей каменю Житомирщини».

А у вересні 2020 року начальник управління капітального будівництва розповідав, коли завершать роботи та що може вплинути на терміни.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: музей каменю Корбутівка  
Матеріали по темі