Місто

Житомирські ветерани просять зменшити вартість оренди для власника кафе в колишньому кінотеатрі «Жовтень»

21 липня 2021, 13:59

На засідання виконавчого комітету 21 липня прийшли ветерани АТО, які обурені підвищенням орендної плати для власника кафе «Покрова», що знаходиться в приміщенні кінотеатру «Жовтень».

За їхніми словами: «Покрова» не просто кафе, а ветеранський простір, тому оренда має коштувати 1 грн.

«Є кінотеатр «Жовтень» і у нас є підстави вважати, що з нього хочуть зробити комерційний об'єкт, поставити «бутіки», зробити об'єкт для комерції. Однак, це не місце для комерції. Ми всі знаємо, що у кінотеатрі «Жовтень» утворився ветеранський простір. Сьогодні ми бачимо, що багато депутатів, використовуючи своє становище, забирають собі землю у Житомирі, я на сесії скажу імена, бо зараз тут депутатів немає. Що не сесія, то конфлікт інтересів. Сьогодні міська рада, чи хто там, вирішили збільшити свої податки збільшивши орендну плату для кафе «Покрова». Ми закликаємо міську раду, чи виконком, чи хто там приймає рішення, схаменутися, та зробити оренду 1 грн, а не 3000 грн. Враховувати це не як кафе, а як ветеранський простір», - сказав ветеран АТО Михайло Сліпченко.


Ветеран АТО Володимир Ткач є орендарем даного приміщення. Він пояснює: вартість оренди наразі стала для нього непосильною.

«Ми мали переписання договору і мені зробили 5 000 грн. Тобто 5 000 грн плюс 4 000 тисяч електроенергія виходить 9 000 грн. Поки я ще справлявся зі своєю пенсією, мене це влаштовувало. Наразі ми маємо далеко за 10 тисяч грн, я вже не знаю, де їх брати, в борги залізти», - каже орендар приміщення Володимир Ткач.

Перший заступник Житомирського міського голови Світлана Ольшанська зазначила, що до цього не чула про дану проблему і пообіцяла зустрітися з ветеранами та знайти вихід з ситуації.

«З приводу продажу або ще щось: даний об'єкт не готується до продажу, ніяка передприватизаційна робота не проводиться, немає проводитися і таких планів у міста сьогодні немає. Навпаки: створена робоча група, яка хоче відпрацьовувати, що було б місту корисно, що може бути там розміщено. Якщо бажаєте, можете долучитися та надати свої напрацювання. Щодо оренди, будь ласка, беріть свої документи, приходьте і по кожному питанню будемо розбиратися. Говорю об'єктивно, як воно є. Якщо є можливість, проведемо оцінку. Тому що, наприклад, для мене це нове питання, що є така проблема сьогодні, мені про це, ніхто не відповідав. Є проблема - давайте її вирішувати», - говорить Світлана Ольшанська.

В коментарі журналісту Житомир.info Володимир Ткач зазначив, що він не відмовляється платити за оренду, але просить зробити її доступною для нього.

«Згоден платити мінімальну вартість. Коли було 3 000 грн я був згоден платити, коли 5 000 грн ще платив, але коли сьогодні дали майже 10 000 грн, мені просто пенсії не вистачає», - сказав орендар приміщення Володимир Ткач.

Нагадаємо, що у листопаді 2017 році фізичній особі-підприємцю Ткачу В.Л. віддали в оренду нежитлове приміщення площею 112,6 кв.м за адресою майдан ім. С.П. Корольова, 11 для розміщення кафе (без продажу товарів підакцизної групи) з орендною платою 21 грн. (договір оренди може бути припиненим у разі проведення реконструкції приміщень кінотеатру «Жовтень»).

Як повідомляв Житомир.info, у 2020-му році проєкт реконструкції кінотеатру виставили на громадське голосування, але тоді житомиряни обрали ремонт Нового Бульвару. Тоді ж у мерії повідомили, що проєкт з реконструкції «Жовтня» «поклали на полицю» допоки не знайдуть фінансування.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: кінотеатр "Жовтень" кафе ветерани АТО оренда виконком  
Матеріали по темі