Події

Господарський суд розглядає справу про договір між «Житомирводоканалом» і місцевою фірмою, яка видобуває пісок з водосховища

28 July 2021, 13:26

Господарський суд Житомирської області розглядає справу про визнання недійсним інвестиційного договору між комунальним підприємством «Житомирводоканал» Житомирської міської ради і Товариством з обмеженою відповідальністю «РБК "БІЛД-Україна"», який був укладений ще понад 5 років тому.

Позов заступника керівника Житомирської окружної прокуратури в інтересах держави про визнання договору недійсним Господарський суд Житомирської області розглядав 7 червня 2021 року. Ухвалу суду оприлюднили у Єдиному державному реєстрі судових рішень наступного дня, 8 червня.

«Заступник керівника Житомирської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Поліського округу звернувся до господарського суду з позовом до Комунального підприємства "Житомирводоканал" Житомирської міської ради, Товариства з обмеженою відповідальністю "РБК "БІЛД-Україна", згідно якого просить визнати недійсним Інвестиційний договір від 15.04.2016, укладений між Комунальним підприємством "Житомирводоканал" Житомирської міської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю "РБК "БІЛД-Україна"», – йдеться у матеріалах суду.

Водночас прокурор звернувся до суду із заявою про забезпечення позову, в якій просив «вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони відповідачу – Товариству з обмеженою відповідальністю "РБК "БІЛД-Україна" (…) вчиняти будь-які дії на виконання Інвестиційного договору від 15.04.2016, укладеного із комунальним підприємством "Житомирводоканал" Житомирської міської ради (…)».

Скріншот з ухвали Господарського суду Житомрської області від 7 червня 2021 року

В обґрунтуванні поданої заяви прокурор пояснив, що комунальне підприємство всупереч вимог Кодексу України про надра і за відсутності відповідних прав та дозвільних документів надало в користування фірмі надра під дном водосховища «Відсічне» для видобутку корисної копалини місцевого значення – піску.

Скріншот з ухвали Господарського суду Житомирської області від 7 червня 2021 року

Суд відмовив прокуратурі у задоволенні заяви про забезпечення позову.

Ухвалою від 9 червня 2021 року Господарський суд прийняв до розгляду позовну заяву про визнання недійсним інвестиційного договору і відкрив провадження у справі.

Зауважимо, що, згідно з даними ресурсу Opendatabot, Товариство з обмеженою відповідальністю «РБК "БІЛД-Україна"» зареєстроване у Житомирі на вулиці Селецькій, 33. Основний вид діяльності підприємства – «Інші спеціалізовані будівельні роботи, н. в. і. у.». Власниками фірми є Павло Світайло, Даніел Кошеля, Андрій Семенюк. Статутний капітал – 50 000 грн.

У пресслужбі Житомирської обласної прокуратури в коментарі Житомир.info поінформували, що матеріали про порушення прав та інтересів держави надійшли від Державної екологічної інспекції Поліського округу в 2021 році. Відповідно цих матеріалів і було подано позовну заяву.

У пресслужбі КП «Житомирводоканал» журналісту Житомир.info розповіли, що підприємство намагалося розірвати договір з вищеназваною фірмою, проте зробити цього не вдалося.

Зазначимо, 15 липня 2021 року колишній заступник голови Житомирської облдержадміністрації Олексій Ясюнецький публікував фото та відео, зроблені, з його слів, на водосховищі «Відсічне». На кадрах – спецтехніка, яка видобуває пісок.

«Ось так відбувається завантаження незаконно видуботого піску. Це дійство триває вже декілька місяців на водосховищі «Відсічне», з якого іде забір води для потреб Житомира. Без будь-яких дозвільних документів ділки влаштували незаконний кар’єр. Великогабаритна техніка розбиває відремонтовану в 2018 році дорогу Н 03. Слід зазначити, що керівництво КП «Житомирводоканал» намагалось вжити заходів щодо припинення цього свавілля. Так, було проведено виїзну комісію, направлені звернення у правоохоронні органи. Але пісок і надалі крадуть, дороги розбивають…», – йшлося у дописі.

Нагадаємо, про «поглибленню та очищенню водосховища «Відсічне», під яким нібито приховувався незаконний видобуток піску, йшлося ще у 2012 та 2015 роках.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пісок Відсічне суд прокуратура. Господарський суд  
Матеріали по темі