Місто

Біля ринку в центрі Житомира торговців з тротуарів розігнали, однак на Богунії та Крошні ситуація не змінилася

3 серпня 2021, 17:46

Минулого тижня муніципальні інспектори разом з працівниками поліції провели рейд та «почистили» територію навколо «Житнього ринку» від стихійної торгівлі. Тоді у мерії обіцяли впорядкувати проблемні ділянки на біля «Сінного ринку».

Вдень 3 серпня на вулиці Хлібній, біля Житнього ринку до 10 людей торгують з асфальту, натомість біля ринків на вулиці Покровській та на проспекті Миру ситуація зовсім не змінилася: як і раніше тут на тротуарах торгують овочами, фруктами та молочними продуктами.

За словами заступника міського голови Олександра Шевчука, щоб постійно контролювати ситуацію у місті, потрібно збільшувати кількість муніципальних інспекторів.

«Зараз працюють працівники муніципальної інспекції основна точка, локація – це територія Житнього ринку: вулиця Небесної Сотні, біля торгового центру, вулиця Хлібна. Також виїжджають на вулицю Покровську, на проспект Миру, відпрацьовують, але більш мобільними бригадами. Основна концентрація (торговців) вже ж на територіях біля Житнього ринку. Ми сконцентрували всі сили, потім все-таки будемо послаблювати, але кількість муніципальних інспекторів повинна бути збільшена, я думаю, як мінімум у два рази, щоб утримати цю ситуацію на тому рівні, який зараз», - говорить заступник міського голови Олександр Шевчук.

Питання щодо збільшення чисельності муніципальних інспекторів розглядають на депутатських комісіях. Також у мерії зазначають: «боротися» з такими продавцями важко.

«Коли муніципальна інспекція починає працювати з ними, пропрацьовувати, то вони перебігають просто з одного місця на друге і це виходить така гра «кошки-мишки». Поки муніципальний інспектор стоїть і не дає торгувати на зупинці, вони там не стоять. Як тільки муніципали переходять на інший об'єкт, то вони одразу виходять. Але ще раз кажу – це спільна проблема, потрібно шукати альтернативу і дати можливість це все розпродати у більш законний спосіб», - додає заступник міського голови Олександр Шевчук.

Продавцям пропонують реалізовувати свою продукцію у законний спосіб - на ринках міста. Заступник міського голови зауважує, що більшість продавців не мають при собі документів, а не встановивши особу людину не можна притягнути до адміністративної відповідальності.

Нагадаємо, з 26 липня муніципальна інспекція разом з поліцією почала відпрацьовувати місця стихійної торгівлі у центрі Житомира: близько опівдня 30 липня на вулицях Хлібній та Небесної сотні, де тротуари зазвичай заполонені всілякими продовольчими товарами, було порожньо.

Як повідомляв Житомир.info, 16 липня 2021 року під час позачергової сесії Житомирської міської ради депутати обговорювали роботу муніципальної інспекції. Зокрема депутат Олена Розенблат зазначила, що в місті є така проблема, як стихійна торгівля, і муніципальна інспекція не може з нею впоратися. Депутати голосуванням визнати роботу муніципальної інспекції незадовільною.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: базар торгівля Шевчук муніципальна інспекція  
Матеріали по темі