Економіка

В Україні почали експериментальний проєкт «Е-дозвіл» з переведення в електронний формат дозвільно-ліцензійних процедур

17 August 2021, 16:56

Уряд розпочав експериментальний проєкт з переведення в електронний формат дозвільно-ліцензійних процедур – він називається «Е-дозвіл»: тепер для отримання однієї з 13 найпопулярніших ліцензій бізнесу достатньо буде подати онлайн-заявку через застосунок або портал «Дія».

Про це розповів заступник міністра економіки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра – 17 серпня повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

«13 найпопулярніших ліцензій – це лише перший крок. Ми вже працюємо над розширенням переліку дозвільних документів, які можна буде оформити через «Е-дозвіл». Скоро система повноцінно запрацює і підприємці зможуть оформляти перші ліцензії. Ймовірно, це будуть ліцензії на туристичну діяльність»,- зазначив Ігор Дядюра.

За його словами, повноцінний запуск «Е-дозвіл» дозволить забезпечити:

  • електронну подачу документів та цифровізацію всіх процедур у сфері ліцензування, реалізацію стратегії paperless - отримати ліцензію можна буде швидко, не витрачаючи зайвого часу та ресурсів;
  • абсолютну прозорість процесу розгляду заявок - передбачається, що підприємці зможуть відстежити заявки, переглянути стан їх опрацювання та звертатися зі скаргами в разі потреби;
  • контроль контролерів - порушення термінів розгляду заявок стане приводом для перевірки роботи відповідальних чиновників.

Крім того, запуск проекту «Е-дозвіл» сприятиме масштабній дерегуляції. Наразі повний список всіх ліцензій, дозволів, погоджень налічує понад 1,5 тис. позицій. Проте багато з них є неактуальними та застарілими.

«Ліцензування має залишитись лише в тих сферах, де є небезпека для життя, здоров'я, екології. Все інше має перейти на декларативні рейки та в зручний цифровий формат. Ми маємо зробити так, щоб держава насправді стала сервісною службою для бізнесу та громадян. Це дозволить сформувати довіру до держави та покращити бізнес-клімат України», - додав заступник міністра.

Про діджиталізацію Житомирської ОДА та основні завдання відділу цифрового розвитку читайте в інтерв’ю з Інною Кацімон

Як повідомляв Житомир.info, на початку серпня 2021 року Кабінет міністрів схвалив проект постанови «Про реалізацію експериментального проекту щодо спрощення умов для започаткування та провадження підприємницької діяльності»: проєкт «е-Підприємець» дозволить почати власну справу, пов’язану, наприклад, із відкриттям ресторану, кафе, магазину або салону краси, в кілька кліків.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Мінекономіки ліцензія Е-дозвіл  
Матеріали по темі