Місто

Влада Житомира хоче дати приватній компанії 3,3 га землі для будівництва ТЕЦ на деревній трісці

9 September 2021, 18:08

Товариству з обмеженою відповідальністю «Кліар Енерджі - Житомир» хочуть здати в оренду 3,3 га землі на вул.Сергія Параджанова для будівництва ТЕЦ на деревній трісці.

Відповідний проєкт рішення сесії щодо затвердження документації із землеустрою 9 вересня оприлюднили на сайті міської ради.

Земельну ділянку загальною площею 3,2903 га, яка знаходиться на вул.Сергія Параджанова, 25, планують здати в оренду на 25 років з приміткою: «Якщо протягом трьох років будівництво БІО-ТЕЦ на деревній трісці не буде розпочато, термін оренди земельної ділянки зменшити до п’яти років».

Скріншот з кадастрової карти

Зазначається, що з клопотанням про виділення земельної ділянки ТОВ звернулося 27 серпня 2020 року, а дата офіційної реєстрації фірми в Житомирі – 7 жовтня 2020 року: статутний капітал – 1 тис. грн, основний вид діяльності – виробництво електроенергії. Засновниками ТОВ «Кліар Енерджі-Житомир» є троє киян: Багрій Петро Іванович, Кучірка Михайло Дмитрович та Гріненко Андрій Юрійович.

Проєктом рішення сесії крім виділення землі також передбачено укладання договору про співробітництво між Житомирською міською радою, комунальним підприємством «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради та товариством з обмеженою відповідальністю «Кліар Енерджі – Житомир».

Житомирська міська рада при укладанні договору керується необхідністю:

практичної реалізації стратегії щодо переходу Житомира на переважне використання відновлюваних джерел енергії;

зменшення залежності від стабільно зростаючого в ціні газу при виробництві теплової енергії для споживачів;

зниження тарифів на теплову енергію для потреб споживачів;

забезпечення дотримання вимог законодавства України щодо мінімізації негативного впливу на довкілля під час провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії;

оптимізації витрат коштів з місцевого бюджету для оновлення матеріально-технічної бази системи теплозабезпечення міста шляхом створення умов для впровадження сучасних новітніх технологій до сфери теплопостачання міста.

Зі свого боку ТОВ повинно, зокрема, розробити проєкт будівництва та виконати екологічну оцінку впливу на навколишнє середовище, використовувати в якості палива лише біомасу деревного та/або аграрного походження, забезпечити дотримання екологічних вимог на рівні європейських стандартів, укласти попередній договір купівлі-продажу теплової енергії зі КП «Житомиртеплокомуненерго» та відпускати йому теплову енергію, вироблену на установках з використанням альтернативних джерел енергії, на 10% дешевше за діючий (у відповідний рік) тариф на виробництво теплової енергії, виробленої з використанням газу.

Нагадаємо, в Житомирі завершується будівництво ТЕЦ по провулку Винокурному і вже в опалювальному сезоні 2021/2022 мешканці прилеглих будинків отримуватимуть тепло від оновленої станції. Нова ТЕЦ працюватиме на деревині, якої потрібно приблизно 70 тис. куб. на рік.

Як повідомляв Житомир.info, київське ТОВ «МС Соціальний Проект» отримало дозвіл на розробку проєкту землеустрою з відведення 5 га землі для сміттєпереробного заводу на східній околиці Житомира, біля вулиці Параджанова (провулок Складський, 20): 8 листопада 2018 депутати міської ради передали компанії цю земельну ділянку в оренду на 20 років. Станом на серпень 2021 року сміттєпереробний завод ще не був побудований, але будівництво обіцяли завершити до кінця поточного року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада ТЕЦ земля вул.Параджанова оренда теплокомуненерго  
Матеріали по темі