Місто

Житомирські депутати погодилися, щоб департамент ОДА робив у гідропарку урбан-парк, але хочуть контролювати процес

4 November 2021, 11:47

Депутати Житомирської міської ради проголосували за проєкт рішення щодо делегування департаменту регіонального розвитку ОДА функції замовника по реконструкції частини гідропарку під урбан-парк.

Питання розглядали на позачерговій сесії міської ради 4 листопада 2021 року.

На сесії депутатам показати ескізи типового проєкту урбан-парку, який був реалізований в Києві на території Національного комплексу «Експоцентр України» (ВДНГ).

«Група архітекторів, яка робила цей проєкт, була в Житомирі, вони об’єднали свою роботу з роботою дніпровських архітекторів, які зараз працюють над концептом місцевого гідропарку. Є ряд умов: не повинно бути суцільного бетону, дерева не зрізаємо, повинно набагато більше використовуватися органічних матеріалів і ще декілька умов ми виставили. Для того, щоб все так і відбувалося, доцільно підтримати пропозицію комісії з соціально-гуманітарних питань, яка рекомендує доповнити проєкт рішення зверненням до голови Житомирської ОДА стосовно створення робочої групи по реалізації проєкту та контролю за його втіленням. Абсолютно нормальна пропозиція щоб ми могли впливати і на обговорення, і на формування проєктної документації, і на втілення цього проєкту», - пояснив мер Сергій Сухомлин.

До складу робочої групи пропонується включити представників відповідних виконавчих органів ОДА, міської ради, депутатів Житомирської області та Житомирської міської ради.

Категорично проти створення урбан-парку виступила голова фракції партії «Сила і Честь» Любов Цимбалюк.

«На сьогодні ніхто нікому не показав, де буде розташований цей урбан-парк, ніхто не доповів в якому вигляді (він буде). Проєкт рішення оприлюднений вчора, то в мене є пропозиція: взяти ключик від міста, зав’язати на ньому золоту стрічечку і може комусь передати, або комусь передати в концесію (місто) одразу, а не передавати частинами права замовників. Що ми передаємо, де це буде розташовано? Я однозначно зараз голосувати за це не буду тільки з тієї позиції, що не були проведені громадські обговорення, не були проведені навіть депутатські якісь слухання, або доведення інформації як це буде виглядати, що надалі буде з цим парком – це буде безкоштовно чи платно, хто буде обслуговувати, скільки в рік обійдеться обслуговування цього парку. Є багато питань, які перед тим, як щось комусь передати, потрібно було пояснити», - обурювалася Любов Цимбалюк.

Мер нагадав, що обговорення реконструкції гідропарку триває вже майже рік, а урбан-парк буде на місці «металобрухту» - старих каруселей, які вже давно треба списати. І пояснив, чому так швидко ухвалюють рішення.

«Остання нарада відбувалася в Києві в неділю (31 жовтня), є 5-6 міст, які можуть отримати кошти на реалізацію проєкту урбан-парку. І в неділю я міг сказати «шановні державні мужі, нам ще потрібно подумати»? То йдіть думайте!», - емоційно відповів Сергій Сухомлин.

Зрештою за проєкт рішення про делегування функцій замовника будівництва між Житомирською міською радою та департаментом регіонального розвитку Житомирської ОДА по об’єкту: «Реконструкція частини території КП «Парк» Житомирської міської ради під урбан-парк за адресою: м.Житомир, Чуднівське шосе,3» проголосувати 32 депутати (всього в міській раді 42 депутати).

Детальніше дивіться у відеосюжеті

Нагадаємо, на сесії Житомирської міської ради 17 червня 2021 року в проєкті «Реконструкція території Гідропарку в місті Житомирі з розміщенням об’єктів фізичної культури та спорту (в т.ч. ПКД)» визначили орієнтовний обсяг фінансування: місцевий бюджет, інші джерела – 90 млн грн та виділили з міського бюджету 49,9 тис. грн на виготовлення проєктно-кошторисної документації.

Як повідомляв Житомир.info, на початку лютого 2021 року мер Житомира Сергій Сухомлин розповідав про плани за два роки реконструювати гідропарк і розбити його на зони для різних видів відпочинку. 16 лютого новопризначена головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн на засіданні робочої групи презентувала напрацювання щодо реконструкції гідропарку: створення на території парку спортивної й розважальної зон, вуличного кінотеатру, канатного парку тощо. У 2021 році міська влада збиралася провести конкурс на ескізні роботи по реконструкції гідропарку і в 2022 році отримати фінансування з державного бюджету на реалізацію цього проєкту. На «Майстерні міста» 24 червня головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн представила концепцію реконструкції гідропарку, урбан-парку в ній не було.

Який вигляд мали зони відпочинку в житомирському гідропарку в серпні 2020 року дивіться у сюжеті

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада гідропарк урбан-парк Сухомлин Цимбалюк реконструкція  
Матеріали по темі