Місто

​ На «Майстерні міста» представили концепцію реконструкції гідропарку та запрошують житомирян вислови свою думку

24 June 2021, 17:23

На «Майстерні міста» 24 червня головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн представила концепцію реконструкції гідропарку. За її словами, схему зонування планували так, щоб максимально зберегти дерева та зелені території. Під питанням - розміщення атракціонів у гідропарку, сцени на воді та створення зони зі скульптурами динозаврів.

«Починаємо з вхідної групи гідропарку. Передбачити облаштування нової й взагалі вхідної групи гідропарку. Це може буди велика арка, яка буде приваблювати гостей у нашому місті й туристів, мешканців. Біля вхідної групи розташування тимчасової автостоянки, парковки, де зручно буде припаркувати автомобіль та піти на прогулянку. Далі мають бути інформаційні щити, схема руху, схема локацій. Далі йдемо по центральній алеї, справа та зліва є два канатні парки, тому особливо будемо запитувати у мешканців, як вони вважають, чи потрібно нашому гідропарку два канатних парка чи достатньо буде одного. Далі біля канатного парка з правого боку у нас є атракціони, розважальна зона. Теж будемо піднімати питання, чи потрібно оновлювати атракціони, чи все ж таки відходити від цього, адже у багатьох містах сучасні гідропарки вони без такої зони розваг», - презентує головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн.


Біля розважальних зон пропонують створити вуличний кінотеатр. На паралельній алеї розширять вже існуючий майданчик для занять спортом та встановлять тренажери. У цій зоні передбачений і памп-трек - хвиляста кільцева траса для велосипедистів. Навколо гідропарку та вздовж пляжів передбачені велосипедні та бігові доріжки довжиною у 7,5 км.

Щодо громадських вбиралень, планують облаштувати новий туалет біля дитячого пляжу і реконструювати старий.

Залишаться кіоски з їжею та напоями, однак вони повинні бути в єдиному стилі.

«Стосовно контактного зоопарку, я впевнена, що нашим дітям це буде подобатись, і ніколи не набридне. Щодо дінопарку, це під питання і хочеться почути думки, чи потрібен він. Дінопарк - це великі скульптури, які рухаються і видаватимуть звуки. Обов'язково має бути зона барбекю, тому ми її відводимо і ставимо у це місце, біля кафе «Дубки», там є галявинка вже розчищення більш-менш. З точки зору безпеки - це буде найкраще місце для зони барбекю. Якщо рухатись по прибережній зоні, то вона повністю потребує реконструкції. Це і дитячий пляж, і дорослий пляж, і човникова станція, і адміністрація, медпункт, охоронна вежа, катер має бути, очистка самого піску, роздягальні, душові кабіни, питні фонтанчики з чистої водою», - говорить головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн.

На пляжах планують встановити нові навіси від сонця та облаштувати трапи до річки. Окремо вивчатимуть питання щодо очищення води в Тетереві.

«Потрібно спочатку розібратися і виявити основні проблеми чому вода брудна, чого мул на дні, прибережна смуга у такому стані, якому є. Буде окремо створена робоча група, де будуть запрошені екологи, «Інспекція з благоустрою», КП «Зеленбуд», де ми будемо запрошені, як департамент архітектури й будемо ці питання обговорювати. Буде КП «Житомирводоканал» з нами. На дитячому пляжі поки ми будемо вивчати питання з очищення води - а на це можуть піти роки - пропонується створити у річці басейн з системою очищення води», - розповідає головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн.

Архітекторка додає: окрім цього, є ідея розташувати на дорослому пляжі сцену на воді. Чи потрібна вона у гідропарку і чи доречно її облаштовувати на воді - цікавитимуться в містян.

Після презентації житомиряни також висловили свої думки щодо майбутньої реконструкції гідропарку. Кілька містян зазначали: не хоті б, щоб гідропарк перетворювали у парк розваг та порадили більше уваги приділяти збереженню природи та збагаченню території новими деревами.

«Це парк відпочинку, якого в інших містах немає, а не концерт і все інше. Я приїхав ввечері покупатись, а тут співають, а я приїхав з дитиною покупатися. Дивлюсь концерт, а дитя тоне, нехай ДСНС скажуть, що це таке. Тут не потрібно мішати все одразу. У нас же є парк центральний, який ми не довели до толку. Доведемо до толку і там поставимо нормальні місця для відпочинку й ось вам сцена перед річкою там, де завжди було огородження і колись стояли атланти», - ділиться Михайло Ярошук.

Житомирянин Юрій відповідає: сподівалась ідея щодо спортивної зони та облаштування пляжів.

«Все добре. Якщо брати спортивну площадку, то вона сучасна, зручна. Будуть трапи до води - теж зручно, особливо літнім людям підмінитися наверх. Вони відпочили, розслабились їм важко по піску підніматися. У мене рекомендація, у першу чергу, якщо брати очищення води, то перевірити тих, хто зливає цю воду», - каже Юрій Ніколайчук.

До 26 червня включно житомиряни можуть висловити свою думку щодо реконструкції гідропарку з 14-ї до 17-ї години на трьох локаціях: вулиці Михайлівській, Замковій горі та у гідропарку біля стендів з новою концепцією.

Нагадаємо, 24 червня, в Житомирі на Замковій горі розпочався захід «Майстерня міста: Перезавантаження 6.0». Тут були розміщенні локації професій від державних структур.

Як повідомляв Житомир.info, мер Житомира Сергій Сухомлин 1 лютого 2021 року створив робочу групу для опрацювання концепції реконструкція двох парків біля річки Тетерів – гідропарку та парку на Старому бульварі. Згодом Сухомлин розповів про плани за два роки реконструювати гідропарк і розбити його на зони для різних видів відпочинку. За два тижні новопризначена головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн на засіданні робочої групи презентувала напрацювання щодо реконструкції гідропарку: створення на території парку спортивної й розважальної зон, вуличного кінотеатру, канатного парку тощо.

На початку червня 2021 року мер Житомира Сергій Сухомлин сказав в інтерв’ю Житомир.info, що у 2021 році проведуть конкурс на ескізні роботи по реконструкції гідропарку і в наступному році збираються отримати фінансування з державного бюджету на реалізацію цього проєкту.

17 червня на сесії міської ради хотіли виділити з міського бюджету майже 18 млн грн на реконструкції гідропарку, однак пропозицію погоджувальної ради замінили на виділення 50 тис. грн – на виготовлення проєктно-кошторисної документації.

Який вигляд мали зони відпочинку в житомирському гідропарку в серпні 2020 року дивіться у сюжеті

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Майстерня міста архітекторка Бронштейн гідропарк  
Матеріали по темі