Місто

​На місці старих атракціонів у житомирському гідропарку за рік хочуть побудувати урбан-парк

4 November 2021, 15:34

У житомирському гідропарку з’явиться урбан-парк. Зону для занять вуличним спортом облаштують на місці старих атракціонів. Активну зону будуть робити подібною до київського урбан-парку.

«Зараз є державна програма «Будівництво урбан-парків», це ініціатива президента України. Цю програму закладають на наступний рік на декілька обласних міст України. Ми подали заявку та отримали згоду на впровадження цього проєкту в Житомирі. У нас немає можливості зрізати дерева, але є старі атракціони, які все одно потрібно демонтувати, і ось на їх місці розмістимо. Урбан-парк – це активно спортивні майданчики», - розповідає Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

В урбан-парку можуть встановити скейт-парк, майданчик для футболу, баскетболу, йоги та тенісу. Спортивний простір планують створити за державні кошти.

«Після нашого голосування в держбюджеті закладається сума, і держава буде нам будувати ці спортивні майданчики в рамках реконструкції гідропарку. Поки що не хочу казати, наприклад, на ВДНГ - там великий проєкт, з інформації з відкритих джерел він коштував близько 120 млн грн. У них стоїть чіткий дедлайн – 10 жовтня наступного року (2022 року)», - говорить Сергій Сухомлин.


Під час позачергового засідання сесії Житомирської міської ради 4 листопада депутати делегували департаменту регіонального розвитку ОДА функції замовника по реконструкції частини гідропарку під урбан-парк, а також звернулися до голови Житомирської ОДА стосовно створення робочої групи по реалізації проєкту та контролю за його втіленням.

Проти створення урбан-парку виступила депутат Житомирської міської ради Любов Цимбалюк.

«У мене є запитання: хто-небудь, кому-небудь повідомив, які втрати будуть у міста в зелених насадженнях у парковій зоні, щоб розташувати ці бетонні конструкції, і де вони будуть розташовані? Проєкт рішення оприлюднили вчора, шановні колеги, у мене є пропозиція: взяти ключ від міста, зав’язати стрічку і комусь передати, і передати в концесію одразу, а не передавати частинами права замовників. Сергій Іванович, я однозначно говорю, що голосувати за це не буду, тільки з позиції, що не були проведені громадські обговорення», - сказала Любов Цимбалюк.

«Ми обговорювали, збирали круглі столи, проводили громадські слухання, обговорювали на Майстерні міста. Саме у цій зоні, де є спортивна зона в концепції гідропарку, буде розміщений урбан-парк. Це на місці старих, великих атракціонів, купи металобрухту, які потрібно давно демонтувати і зробити щось нормальне. Ще раз кажу, умова така, що ми не зрізаємо дерева і воно вписується», - наголосив Житомирський міський відповів Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, на сесії 4 листопада депутати Житомирської міської ради погодилися, щоб департамент ОДА робив у гідропарку урбан-парк, але хочуть контролювати процес. Проєкт рішення сесії оприлюднили напередодні.

Як повідомляв Житомир.info, на початку лютого 2021 року мер Житомира Сергій Сухомлин розповідав про плани за два роки реконструювати гідропарк і розбити його на зони для різних видів відпочинку. 16 лютого новопризначена головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн на засіданні робочої групи презентувала напрацювання щодо реконструкції гідропарку: створення на території парку спортивної й розважальної зон, вуличного кінотеатру, канатного парку тощо. У 2021 році міська влада збиралася провести конкурс на ескізні роботи по реконструкції гідропарку і в 2022 році отримати фінансування з державного бюджету на реалізацію цього проєкту. На «Майстерні міста» 24 червня Ольга Бронштейн представила концепцію реконструкції гідропарку, урбан-парку в ній не було.

Який вигляд мали зони відпочинку в житомирському гідропарку в серпні 2020 року дивіться у сюжеті.

На сесії Житомирської міської ради 17 червня 2021 року в проєкті «Реконструкція території Гідропарку в місті Житомирі з розміщенням об’єктів фізичної культури та спорту (в т.ч. ПКД)» визначили орієнтовний обсяг фінансування: місцевий бюджет, інші джерела – 90 млн грн та виділили з міського бюджету 49,9 тис. грн на виготовлення проєктно-кошторисної документації.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: урбан-парк гідропарк  
Матеріали по темі