Влада

Уряд посилює вимоги «жовтої» зони: персонал та відвідувачі закладів мають бути вакциновані хоча б однією дозою

24 November 2021, 13:46

Міністерство охорони здоров’я пропонує посилити вимоги до «жовтої» зони: персонал та відвідувачі закладів повинні мати хоча б одне щеплення проти COVID-19, або негативний ПЛР-тест чи сертифікат про одужання.

Про це на черговому засіданні Уряду 24 листопада повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Ми повинні готуватись до можливого повторного зростання випадків COVID-19, тому Міністерство охорони здоров’я пропонує сьогодні внести зміни до постанови про карантин №1236. Зміни стосуються правил у жовтому рівні епідемічної небезпеки. Якщо раніше бізнес міг обирати моделі діяльності в цій зоні, не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест, але працювати відповідно до певних обмежень по площі, або перевіряти документи та працювати без обмежень відповідного рівня, то нові правила не передбачають такої опціональності. У жовтому рівні епідемічної небезпеки громадські заклади, заклади культури, спортзали, ресторани тощо можуть працювати за умови вакцинації всього персоналу принаймні однією дозою, або наявності негативного тесту чи сертифікату про одужання. Це ж правило стосується і прийому відвідувачів: мають бути вакциновані принаймні однією дозою, або мати сертифікат про одужання чи негативний тест», - пояснив Віктор Ляшко.

Він також повідомив, що змінений термін дії «жовтого» сертифікату про вакцинацію, що підтверджував наявність одного щеплення: він буде чинним 30 днів, а раніше був 120.

«Зазначу, що працівники закладів мають не просто запитувати про наявність сертифіката чи перевіряти їх візуальну наявність на вході до закладу, а повинні зчитувати смартфоном QR-код COVID-сертифіката. Для зчитування не потрібно додаткових засобів, достатньо своїм додатком «Дія» зчитати QR-код і після зчитування на смартфоні перевіряючого відображається статус COVID-сертифіката – чинний чи нечинний. Без перевірки та зчитування COVID-сертифікат не вважається наданим та перевіреним. У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів власнику закладу при перевірці загрожуватиме штраф від 34 до 170 тисяч гривень», - наголосив міністр охорони здоров’я.

Нагадаємо, з 30 жовтня 2021 року в Житомирській області діє червоний рівень епідемічної небезпеки: в «червоній» зоні дозволена робота закладів громадського харчування, ТРЦ, непродовольчих ринків та магазинів, проведення масових заходів тощо якщо 100 % працівників та відвідувачів закладів (заходів) вакциновані або мають негативний ПЛР-тест.

Як повідомляв Житомир.info, 20 жовтня 2021 року на засіданні Кабміну затвердили умови відсторонення від роботи невакцинованих працівників відповідно до переліку професій, затвердженого наказом МОЗ від 4 жовтня 2021 року: працівники центральних органів влади, місцевих держадміністрацій та закладів освіти. Від роботи працівників почали відсторонювати з 8 листопада. МОЗ 9 листопада додало до наказу про обов’язкові щеплення ще три категорії: соцпрацівників, працівників стратегічних підприємств та підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади. Відсторонювати від роботи працівників зазначених категорій почнуть з 9 грудня 2021 року.

На який термін, як саме мають відсторонювати від роботи через відсутність щеплення проти COVID-19 та чи можуть через це звільнити пояснювали в управління Держпраці у Житомирській області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ карантин коронавірус Шмигаль Ляшко вакцинація  
Матеріали по темі