Місто

У Житомирі можуть повернути підряднику новорічні декорації, які не відповідають візуалізації, за них ще не платили

23 December 2021, 17:39

У Житомирі частину новорічних декорацій можуть повернути підряднику, який не виконав умови договору. Про це 23 грудня розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Зазначимо, що за 974 тис. грн ТОВ «Епіцентр-К» мав прикрасити центральні вулиці міста консолями й світлодіодними фотозонами «2022» та «Космонавт на планеті» - він мав стати цьогорічною родзинкою. Втім візуалізація суттєво відрізняється від реальності.

У технічному завданні вказано, що управління культури Житомирської міської ради замовляє 20 світлодіодних консолей на стовпи з імітацією сонячної системи або планетами (повинні мати вигляд маленьких планет - не менше двох, що рухаються про круговій траєкторії навколо стовпа); 70 світлодіодних консолей на стовпи з частиною орнаменту (повинні мати вигляд дуг не менше двох, що схожі на вітрила); новорічна фотозона, яка складатиметься з трьох елементів цифри «2» та чотирьох елементів цифри «0» (повинна мати вигляд світлодіодного тунелю, який при потребі з'єднується та має довжину 4 метри); фотозона «Космонавт на планеті» (являє собою фігуру «космонавта», що рибалить на «планети» сидячи на півкулі, заповненій кусковим склом, яке відповідним чином підсвічується та створює враження, наче під ним планета Земля); 50 новорічних куль на ялинку. Який вигляд матимуть новорічні декорації та фотозони, а також та де їх встановлять головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн показувала 12 листопада.

Космонавт зі світлодіодних ламп, якого встановили на Новому бульварі, суттєво відрізнявся від тендерних вимог. До речі, зранку 23 грудня цю фотозону прибрали.

Також візуалізація світлодіодних консолей на стовпах, які повісили на вулицях Велика Бердичівська та Київська, не дуже схожа на імітацію сонячної системи.

Замовник робіт – управління культури ситуацію коментувати відмовилось, посилаючись на те, що ці ідеї їм не належать, тому за коментарем ми звернулися до міського голови.

«Ми в цьому році не виділяли кошти окремо на декорації, бо складний рік, COVID і решта всього, але на частково зекономлені кошти управлінням культури був оголошений тендер і я все ж хотів, щоб краще начальниця управління культури вам показала, що було в тендері по пропозиціях і що привезли нам підрядники. Це система «Прозорро», яка обирає того, хто надасть дешевшу пропозицію. Тому від 70-80% ми просто відмовляємося, кошти ми ніякі не платили, документи ми ще не підписували. Те, що повісили на стовпах – управління вже виставило претензію і зараз постачальник думає, бо управління йому зменшило суму майже в три рази, якщо він на це піде. Якщо ні, то ми за це не будемо платити», - розповідає Сергій Сухомлин.

Чи повернуть фотозону з космонавтом – міський голова поки відповісти не може.

Також Сергій Сухомлин додає, що за три дні житомиряни зіпсували дві фотозони на Михайлівській та розбили новорічні прикраси на головній ялинці.

«Космонавта я не бачив, і не знаю, чи його повернуть. Я бачив фотозону, яку виставили (на Михайлівській). Тут я хочу звернутися ще до житомирян, бо ввечері вона була зовсім іншою, там була велика кількість декоративних подарунків, але є камери відеонагляду і група підлітків просто вкрала більшу частину. І вже (на ранок 20 грудня) директор лялькового театру виставив те, що у нього було. На наступну ніч у нас деякі особи просто палками намагалися збити кулі на ялинці: десь десять побили, до світлових не дотягнулися. Минулої ночі ( в ніч з 21 на 22 грудня) вкрали ялинку», - каже Житомирський міський голова.

На вулиці Михайлівській облаштуванням фотозон, декоруванням ялинки займався «Житомирський академічний обласний театр ляльок». Комунальний заклад обласної ради також мав декорувати балкони музичної школи №1 імені Б. Лятошинського, будівлі Житомирської міської ради та «Будинку Трибеля», декорування балконів хореографічної школи «Сонечко». За ці послуги управління культури Житомирської міської ради мало заплатити 414 тис. грн. Чи є зауваження до цього підрядника міський голова не знає.

Також Сергій Сухомлин повідомив, що цього року на Михайлівській все ж з’являться гобопроєктори, які підсвічуватимуть «Дім Трибеля» та ляльковий театр. Їх вже почали встановлювати 23 грудня.

«Частину ми вже поставили (біля Свято-Михайлівського собору). На будинку Трибеля була експозиція, там зараз багато світла, тому не буде такого ефекту. Повернуть (гобопроєктори), так, ми сьогодні спілкувалися, ці проєктори були закуплені за благодійні кошти, вони у нас є, ресурс ламп потроху виходить, але ми їх будемо встановлювати, на Різдво та Новий рік вони будуть працювати», - сказав міський голова.

Нагадаємо, два гобопроєктора поставили лише біля Свято-Михайлівського кафедрального собору і 22 грудня в КП «Міськсвітло» повідомили, що інші встановлювати не будуть, бо таке доручення отримали з міської ради.

Як повідомляв Житомир.info, на засіданні Житомирського міськвиконкому 23 грудня 2021 року вирішили різдвяний ярмарок та атракціони перенести з вулиці Пушкінської на майдан Корольова та вул.Мала Бердичівська.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: декорації новий рік космонавт Сухомлин гобопроєктор вул.Михайлівська фотозона  
Матеріали по темі