Влада

Зеленський підписав указ про строки призову на військову службу в 2022 році

30 December 2021, 14:13

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 687/2021, у якому визначаються терміни проведення щорічних чергових призовів громадян України на строкову військову службу, звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили строки такої служби, та порядок виконання заходів, пов’язаних із підготовкою та проведенням чергових призовів у 2022 році.

Про це 30 грудня повідомляє пресслужба президента.

«Згідно з документом, наступного року проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу відбудеться з квітня до червня та з жовтня до грудня. Відповідно до указу, звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили встановлені строки строкової військової служби, також передбачено провести у квітні – червні та жовтні – грудні. Призовні комісії розпочнуть роботу з 1 квітня та 1 жовтня 2022 року, а підготовчі заходи заплановано розпочати на місяць раніше цих дат», - йдеться у повідомленні.

Наголошується, що призвані військовослужбовці строкової військової служби не залучаються до виконання бойових завдань в зоні проведення Операції об’єднаних сил.

«Військових, які проходять строкову службу у Збройних Силах України, залучають передусім до комплектування арсеналів, баз, складів, центрів зберігання боєзапасу та на посади, пов’язані із забезпеченням життєдіяльності військових частин у пунктах постійної дислокації (крім тих, які дислокуються у Донецькій та Луганській областях)», - інформує пресслужба.

Відповідно до законодавства, не підлягатимуть призову громадяни призовного віку, які навчаються. Їм надається відстрочка для здобуття освіти на весь період навчання. Йдеться про студентів денної форми навчання закладів загальної середньої освіти III ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої освіти, серед іншого – під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти. Таку ж відстрочку мають отримати ті, хто навчається у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти, зокрема під час здобуття наступного ступеня, у закладах середньої або вищої духовної освіти, в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

Відстрочка від призову на строкову військову службу також надається громадянам України, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу при вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та за станом здоров’я.

«Питання про призов або надання відстрочки (звільнення) від призову, відповідно до законодавства, розглядають районні чи міські призовні комісії. Відстрочка від призову може бути надана призовникам згідно з рішеннями призовної комісії Автономної Республіки Крим, обласних та Київської міської призовної комісії за поданням районних (міських) призовних комісій», - зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, з 2022 року в Україні жінки певних професій, віком від 18 до 60 років, зобов’язані стати на військовий облік, у переліку – понад 100 професій, зокрема: лікарі, журналісти, програмісти, юристи, працівники ресторанів та готелів. Коли та куди звертатися жінкам, аби стати на військовий облік, розповіли у Житомирському обласному ТЦК та СП.

Як повідомляв Житомир.info, у 2020 році під час весняного призову з Житомирської області на строкову військову службу мали відправити 671 юнака, під час осіннього – 535 осіб. У 2021 році в квітні-червні з Житомирської області призивали 546 осіб, в жовтні-грудні підлягали призову 520 юнаків.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: указ призов Зеленський ЗСУ армыя  
Матеріали по темі