Влада

Підлітки зможуть витратити 1 тис. грн програми «єПідтримка» на харчування, канцтовари, оплату гуртожитку та ЗНО

19 January 2022, 14:12

Підлітки віком 14-17 років, які повністю вакциновані від COVID-19, зможуть витратити 1 тис. грн за програмою «єПідтримка» на оплату харчування, проживання у гуртожитку, спортивні та канцелярські товари.

Протокольне рішення щодо розроблення відповідної постанови ухвалили на засіданні Уряду 19 січня 2022 року.

«Доручити Мінекономіки разом з Мінцифри та Міністерством освіти і науки в 10-денний строк підготувати і внести на розгляд Уряду проєкт постанови про внесення змін до постанови №1272 (надання допомоги по програмі «єПідтримка» - ред.), передбачивши надання допомоги особам віком від 14 до 17 років на придбання послуг у сфері освіти: харчування у закладах освіти, проживання у гуртожитках, проходження додаткових предметів зовнішнього незалежного оцінювання, придбання друкарської продукції (книжок, періодичних видань), товарів спортивного призначення, шкільного приладдя та канцелярських виробів», - доповів заступник міністра економіки Тарас Качка.

Він зауважив, що механізм виплат для дітей 12-13 років ще розробляється.

Нагадаємо, наказом від 13 січня 2022 року Міністерство охорони здоров’я спростило доступ підлітків до вакцинації від COVID-19, скасувавши вимогу щодо наявності усіх рутинних щеплень, але дітям 12-13 років для щеплення необхідна згода одного з батьків або опікуна.

Як повідомляв Житомир.info, 15 листопада 2021 року президент Володимир Зеленський записав відеозвернення та повідомив, що українці, щеплені двома дозами вакцини проти COVID-19, незабаром зможуть отримати від держави по 1 тис. грн. На засіданні Уряду 17 листопада прем’єр-міністр Денис Шмигаль пояснив, хто отримає тисячу гривень за вакцинацію і на що її можна витратити: кошти будуть виплачені на віртуальні платіжні картки через «Дію», ними можна буде оплатити квитки в кінотеатри, в театри, на концерти, витратити на заняття спортом та подорожі Україною потягом або літаком. Згодом до переліку додали книжкові магазини. За інформацією міністра культури Олександра Ткаченка, станом на 20 грудня 2021 року найчастіше українці витрачали «ковідну тисячу» на кіно, книги та театр.

На засіданні 19 січня 2022 року Кабінет міністрів вніс зміни до постанови про надання допомоги в рамках програми «єПідтримка»: дозволив купувати ліки громадянам, старшим 60 років.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вакцина вакцинація єПідтримка КМУ щеплення підліток 
Матеріали по темі