Місто

У Житомирі працівники терцентру надаватимуть соціальну послугу супроводу для незрячих людей

20 January 2022, 17:54

У Житомирі впроваджують соціальну послугу супроводу для незрячих людей.

Про це 20 січня повідомила пресслужба міської ради.

«Соціальна послуга фізичного супроводу осіб з інвалідністю по зору у нашій громаді не нова. Незрячі особи супроводжувались і раніше людьми, що направлялись з центру зайнятості у форматі громадських робіт для того, щоб вони могли відвідувати ті чи інші потрібні їм місця, заклади та установи. Наразі ми переходимо до супроводу осіб з інвалідністю по зору фахівцем терцентру. Це вже соціальна послуга», - розповідає директорка департаменту соціальної політики Вікторія Краснопір.

Послуга фізичного супроводу осіб з інвалідністю І групи по зору буде надаватися відповідно до оцінки потреб. Для цього працівники департаменту соціальної політики проведуть опитування та вивчать потреби, забезпечення ведення домашнього побуту, наявності близьких людей, стану здоров'я тощо.

«Будемо вивчати ситуацію з кожною людиною і визначати ступінь оцінки потреб – низький, середній чи високий. Якщо ступінь потреб високий, то ця людина буде мати супровід двічі на тиждень і більше. Осіб з інвалідністю по зору супроводжуватимуть до лікарні, амбулаторії, органів пенсійного фонду, до органів місцевого самоврядування, державної влади, суду, правоохоронних органів, до місць придбання товарів, якщо їм необхідно буде щось купити в магазині», - пояснює директорка департаменту соціальної політики.

Декілька років поспіль особам з інвалідністю І та ІІ групи по зору, які мешкають в місті Житомирі, виплачується адресна допомога з місцевого бюджету для відшкодування вартості житлово-комунальних послуг у розмірі 4500 грн. Минулого року такі кошти отримали 274 людини на суму 1 мільйон 233 тисячі грн. Варто зазначити, що особам з інвалідністю І та ІІ групи по зору можуть отримати або 4500 грн на компенсацію житлово-комунальних послуг і відповідно оформити субсидію або отримати пільгу 50% від вартості житлово-комунальних послуг з місцевого бюджету.

«Минулого року таким правом скористалося 121 людина. Таким чином, ми надаємо і підтримку, і також право вибору, який саме вид допомоги обрати. Ці два види підтримки у нас також закладені на 2022 рік, і ми цю роботу будемо планомірно виконувати», - говорить Вікторія Краснопір.

Проєкт рішення виконкому «Про запровадження на території Житомирської міської територіальної громади соціальної послуги фізичного супроводу осіб з інвалідністю з порушенням зору та затвердження відповідного Порядку надання соціальної послуги фізичного супроводу осіб з інвалідністю з порушенням зору» оприлюднили на сайті міської ради 20 січня 2022 року.

Нагадаємо, аби дізнатися наскільки Житомир є доступним для людей з порушенням зору та незрячих, журналістка Житомир.info 11 серпня 2020 року прогулялася центральними вулицями міста разом з представницею Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» Вікторією Шевчук.

Фоторепортаж про інфраструктуру для незрячих у центрі Житомира дивіться тут

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: незрячі соціальна послуга Краснопір вади зору міськрада  
Матеріали по темі