Місто

Що повинні робити заклади Житомира, аби бути готовими до надзвичайних ситуацій

31 January 2022, 18:56

25 січня влада Житомира ухвалила рішення «Про попередження та реагування на надзвичайні ситуації». Тобто всі установи, підприємства та організації мають бути готові до надзвичайних ситуацій, а керівники нестимуть відповідальність за працівників. Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Микола Дідківський каже: керівники мають оцінити ризики, які можуть бути на його підприємстві та бути готовими до будь-яких надзвичайних ситуацій.

«Керівник має визначити сили та засоби, призначити тих людей, які до прибуття служби життєзабезпечення виконують певні завдання. Наприклад, це має бути ланка пожежогасіння, яка до прибуття пожежників має знати, де знаходяться засоби пожежогасіння, і як ними користуватися, для того, щоб намагатися локалізувати пожежу на початковому етапі. Це може бути ланка надання первинної допомоги, люди які проходять певний курс і надають першу медичну допомогу, це має бути якийсь певний запас медичних засобів. Якщо це хімічно небезпечні підприємства, там ще може бути додаткові заходи, якщо це школа, там більше питання евакуації. Всі наші громадяни мають право на укриття, перше — за місцем роботи, друге — за місцем проживання. В більшості підприємств з основ організації, це найпростіше укриття, окрема категорія об’єктів — це можуть бути сховища», — каже начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Микола Дідківський.


У місті також почали перевіряти стан укриттів.

«На сьогоднішній день десь до півтори сотні об’єктів перевірено, їм надали рекомендації. Мінімум 10% не пройшли перевірку, близько 40% надані певні рекомендації. Є два типи недоліків. Перше — це те, що вкрай щільна забудова, тобто мешканці намагаються зробити собі підсобні приміщення, куди виноситься весь непотріб. Друге — це вихід з ладу цих підвальних приміщень внаслідок комунальних аварій», — розповідає Микола Дідківський.

Також Микола Дідківський зазначив, що в управлінні з питань надзвичайних ситуацій роблять усе можливе аби забезпечити населення необхідними знаннями.

«Ми намагаємось роздавати такі листівки, щоб вони час від часу вивішували і змінювали, для того, щоб люди мали нагоду ознайомитися із заходами по запобіганню чи по збереженню свого життя. На дошках оголошення, вони можуть бути в трамваях, на транспорті, в адмінприміщення. Якщо ви сьогодні зайдете в будь-яку школу, ви побачите короткі інформативні листівки з фотографіями для того, щоб люди дійсно відчували себе в безпеці. Це ресурси наших сайтів, зокрема, на сайті Житомирської міської ради, це ресурс ДСНС. Якщо говорити про рівень системи оповіщення державного, регіонального і міського рівня, вони включають в себе дві складові. Перше — це сирена, яка звучить та привертає увагу населення, друге — це інформування про проводовому радіомовленню. Якщо буде необхідність довести термінове повідомлення, до цього будуть залучені ФМ радіостанції, телебачення та інші технічні ресурси», — говорить Микола Дідківський.

Як повідомляв Житомир.info, 25 січня 2022 року влада Житомира ухвалила рішення про реагування на надзвичайні ситуації та продовжує перевіряти об’єкти укриття.

Нагадаємо, вранці 25 січня 2022 року в Житомирі правоохоронці перевіряли телефонне повідомлення про замінування загальноосвітньої школи №22, що розташована в мікрорайоні Польова.Небезпечних предметів не виявили, а ймовірного автора фальшивого повідомлення вже встановили.

Як повідомляв Житомир.info, 24 січня 2022 року після чергового «замінування» шкіл і дитячих садочків Житомирський міський голова Сергій Сухомлин повідомив про намір створити групи з батьків та працівників навчальних закладів для перевірки повідомлень про замінування.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: надзвичайна ситуація Дідківський міська рада  
Матеріали по темі