Місто

​Як житомирські перевізники виконали умови конкурсу, які маршрути можуть змінити та чи з’явиться у водіїв уніформа

1 February 2022, 16:38

Рівно чотири місяці тому, 1 жовтня 2021, житомирський виконком затвердив результати конкурсу на визначення перевізників. Однак договори з більшою частиною переможців досі не підписали, адже ті не виконали умови конкурсу.

«Договір на сьогоднішній день підписаний з комунальним підприємством ТТУ по 23-му маршруту на п’ять років, а на три роки підписано з 25, 25А та 3, 4. З перевізником по маршруту 1 та 8 плануємо підписати договір на один рік при умовах інвесту», - каже заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

Автобуси мають бути не старше 10 років, 50% транспорту на маршруті має бути пристосовано для перевезення осіб з інвалідністю, наявність GPS-трекеру, валідаторів, відеореєстраторів в салонах та засобів звукового інформування про назви зупинок, - такими були умови конкурсу.

З перевізниками, які не виконали ці умови, укладають тимчасові договори на три місяці, адже охочих вийти на ринок перевезень немає.

«Скажу так, «лавка запасних», бажаючих зайти на ринок перевезень у Житомир, як і в інших містах, до речі, немає охочих перевізників вкладатися у цей бізнес. Сьогодні сфера надання послуг перевезення пасажирів для приватного перевізника, сказати, що це перспективний напрямок - трохи ні», - зазначає заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.


Через нестабільність ринку перевезень, різке підняття вартості палива, з Житомира пішов перевізник, який обслуговував маршрути 11, 18, 19, 30, 33 та 58. Їх розподілили між ТТУ та іншими перевізниками.

«Частково (ці маршрути) закриває приватне підприємство САВ-ТРАНС та інші перевізники, тобто ми розподілили ці маршрути між перевізниками. Зараз ми плануємо кинути на маршрут 11 транспорт, він непоганий, плануємо його об’єднати з 23, 33, оскільки ці два комунальних маршрути працюють на мікрорайоні Богунія й № 11 також на Шептицького заходить, можливо, об’єднаємо, змінимо «хвости», щоб закрити 11 маршрут. Щоб комунальні автобуси закрили взагалі, практично, напрямок мікрорайону Богунія», - говорить Олександр Шевчук.

Під час затвердження нової автобусної мережі на кожен маршрут визначили певну кількість автобусів. Але перевізники зараз не можуть забезпечити повний випуск і на це є причини - не вистачає водіїв та зменшився пасажиропотік.

«Якщо, наприклад, у нас на маршруті повинно бути 10 автобусів, а у нас на випуск 8-9 у пікові години, тому що фізично не вистачає водіїв. Але я думаю, що найближчим часом підняли тариф, можливо, трохи покращиться ситуація, вийдемо з карантину, збільшиться пасажиропотік і ми налагодимо випуск транспорту», - сподівається заступник Житомирського міського голови.

Серед вимог до перевізників була й уніформа для водіїв. Це питання у міській раді ще допрацьовують.

«Це повинно бути літом - футболки сірого кольору, а зимовий одяг - кофточка. Є у нас напрацювання, макет, але ще поки рано про це говорити», - додає Олександр Шевчук.

Щодо нових маршрутів №55 та №21, які мали з’явитися в автобусній мережі, їх поки тримають у резерві.

Паралельно у міській раді почали вести перемовини з обласною адміністрацією та перевізниками про упорядкування приміських маршрутів.

«Вже попередньо говорили з Глибочицькою ОТГ, говорили зі Станишівською ОТГ. Я думаю, що ми зберемо всі навколишні ОТГ і ще раз проговоримо, і піднімемо це питання на рівні області, щоб об'єднати і зробити одну єдину мережу, хоча б з найближчим передмістям», - розповідає заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

Нагадаємо, у Житомирі вартість проїзду в міському громадському транспорті зросла з 29 січня 2022.

Як повідомляв Житомир.info, 20 вересня 2021 року відбувся конкурс на визначення перевізників на міських автобусних маршрутах Житомира, деякі з яких були змінені. 1 жовтня міськвиконком затвердив результати конкурсу на визначення перевізників.

У грудні 2021 року ми розповідали, як працює система GPS-моніторингу «Дозор» у громадському транспорті міста.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: маршрутка транспорт конкурс перевізник проїзд  
Матеріали по темі