Місто

​У яких випадках житомиряни мають платити за багаж у тролейбусах та маршрутках

2 February 2022, 16:57

Житомирянам, які перевозять у громадському транспорті велику валізу або велосипед, не знімаючи переднє колесо - доведеться придбати ще один квиток. В яких випадках потрібно платити за багаж у тролейбусах та маршрутках - далі у сюжеті.

«За коляски ми не беремо і за санчата не беремо додаткову плату, контролери беруть, якщо розмір 20x40x60 см, вони міряють, ходять з рулеткою, але ми, звичайно, не міряємо. Якщо бачимо когось з великим багажем, то пропонуємо заплатити за багаж», - розповідає кондукторка Галина.

Платити доведеться 8 гривень - у тролейбусі та 10 гривень - у маршрутці. Це вартість звичайного квитка.

Безкоштовно також дозволяють провозити у транспорті невеликі візки, санчата та лижі.

«За санчата не потрібно, також і за візки, які є, наприклад, на таких маршрутах, де з базару бабусі їдуть з візками», - каже кондукторка Валентина.

Кондуктори додають, що часто за великі валізи доводиться платити студентам, які приїжджають до Житомира на навчання.

Щодо велосипедів, то їх можна перевозити безкоштовно лише у розібраному вигляді.

Перевозити у салоні дозволено і тварин, але собаки обов’язково мають бути на повідку та у намордниках.

У Службі контролю громадського транспорту роз’яснюють, безкоштовно можна їхати з ручною поклажею, а за все, що більше за розмірами - треба платити.

«Ручна поклажа, ви ж знаєте, що 60x40x20 см, вагою до 10 кг, а все, що вище цим параметрів вважається багажем. Штраф за багаж накладається на підставі статті 134 адміністративного кодексу України. Від 0,5 до 1 неоподаткованого мінімуму доходів громадян. На сьогоднішній день це складає 8 грн 50 коп. За минулий місяць таких штрафів у нас було десь порядка 200», - говорить начальник Служби контролю громадського транспорту Роман Мусійчук.

У службі контролю додають, що у транспорті не можна перевозити колючі та ріжучі предмети, адже були випадки, коли житомиряни намагалися проїхати у транспорті, наприклад, з ручною косою.

Також зазначають: якщо у людини є пільга, то це не дає їй право безкоштовно перевозити багаж.

Нагадаємо, з 29 січня 2022 у Житомирі зросла вартість проїзду в міському громадському транспорті.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: багаж проїзд оплата тролейбус транспорт автобус маршрутка  
Матеріали по темі